שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: לע"מ, ארכיון מונוסון
  חידה בלשית בהיסטוריה ישראלית
  חובבי היסטוריה ונוסטלגיה ישראלית? צפו בסרטון מתוך "ארכיון מונוסון" ונסו לזהות היכן ומתי צולם
  ארכיון סרטיו של פרד מונוסון הוא אוצר בלום עבור חובבי היסטוריה. הנדבן היהודי-אמריקאי - האיש עם מצלמת הקולנוע - תיעד פיסות היסטוריה צבעוניות אשר מרכיבות יחד את פניו השונות והמשתנות של העם היהודי באמצע המאה ה-20. בשבועות האחרונים הצגנו בפניכם סרטונים שונים מתוך תיבת האוצרות של מונוסון – ברלין אחרי מלחמת העולם השנייה, מחנה מעצר בקפריסין, נאום יצחק רבין בהר הצופים, כנס מחולות בקיבוץ דליה ועוד.

   

  אולם בתוך הפאזל הגדול שהרכיבה מצלמתו של מונוסון, ישנם גם כמה חלקים חסרים – סרטונים שתמונת המידע לגביהם אינה שלמה: תאריך צילום שאינו ידוע בבירור, מיקום מעורפל או ספק לגבי האנשים המופיעים בסרטון והסיטואציה שבה תועדו. על מנת להשלים את החסר החלטנו לפנות אליכם קהל הגולשים. בשבועות הבאים נציג בפניכם את אוצר הארכיון כולו, סרטון אחר סרטון, בתקווה שמא מי ממכם יוכל להוסיף את האינפורמציה החסרה ולשפוך אור חדש על עבר ישן נושן.

   

  מה אנחנו יודעים?

  הסרטון לפניכם צולם ככל הנראה בראשית שנות ה-50, במהלך ביקור תורמים אמריקאיים בישראל, בשני מוסדות חינוך, אחד מהם מעון לילדים והשני ככל הנראה בית ספר חקלאי. מזהים את הדמויות בסרטון? יודעים את שם בית הספר? כתבו תגובה ושתפו את כולם.

   

  מתוך "אני הייתי שם בצבע", ערוץ 1. סרטם של אבישי כפיר ויצחק רובין. באדיבות ארכיון מונוסון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בשבועות הבאים נציג בפניכם סרטונים בלעדיים נוספים מתוך אוסף סרטיו של פרד מונוסון. מי היה מונוסון? באילו נסיבות צילם את האירועים החשובים ביותר בתולדות המדינה לפני הקמתה ובשני העשורים הראשונים שלה? כיצד ניצל ארכיון סרטיו ברגע האחרון מהשמדה? את התשובות לשאלות אלה ואחרות וחשיפה של סרטיו הצבעוניים הנדירים כינס הבימאי אבישי כפיר (מנהל ארכיון מונוסון) לכדי סרט תעודי בשם "אני הייתי שם בצבע" (סרטם של אבישי כפיר ויצחק רובין), שיוקרן באוקטובר בערוץ הראשון. מידע נוסף אודות הסרט.

   


   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                           לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חידה בלשית בהיסטוריה ישראלית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות ארכיון מונוסון
  מי הנערות בצילום?
  באדיבות ארכיון מונוסון
  פרד מונוסון
  באדיבות ארכיון מונוסון
  מומלצים