שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ביניש: לדחות מינוי שופטים לעליון בכמה שבועות

  ל-ynet נודע כי נשיאת בית המשפט העליון ביקשה שבדיון הוועדה למינוי שופטים ידונו רק במינוי שופטים לבתי המשפט המחוזיים. עם זאת, ייתכן שהשר נאמן יעלה את המינוי לשופטי העליון בכל זאת

  אין הסכמה לגבי מינוי שופטים לבית המשפט העליון - עוברים למנות שופטים למחוזי. נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש, פנתה הבוקר (א') לשר המשפטים, יעקב נאמן, בבקשה כי בישיבת הוועדה למינוי שופטים, שהתכנסה אחר הצהריים - ידונו רק המינויים לבתי המשפט המחוזיים. ל-ynet נודע כי השופטת ביניש ביקשה לדחות את המינויים לעליון בכמה שבועות. 

   

  ככל הנראה בקשתה של השופטת ביניש הגיעה לאור הפרסומים האחרונים על ישיבת הוועדה, שהתקיימה ביום שישי, בה הועלו אופציות שונות בנוגע למינויי השופטים ואף פורסמו דעותיהם של חברי הוועדה לגבי זהות השופטים, כולל דעותיהם של שופטי בית המשפט העליון.

   

  שר המשפטים הוא זה שקובע את סדר יומה של הוועדה, ולכן הוא זה שיצטרך להחליט האם לקבל את בקשתה של נשיאת בית המשפט העליון. ככל הנראה צפוי נאמן כן להעלות את נושא המינויים לעליון ולבדוק האם השתנה משהו מיום שישי האחרון, והאם חברי הוועדה שינו את דעותיהם ויכולים להגיע להסכמות. אולם, אם יראה השר נאמן כי לא השתנה דבר - כנראה יחליט לעבור לנושא של מינויי שופטים לבתי המשפט המחוזיים.

   

  ארדן: צריך להגיע לקונצנזוס

  בכניסתו לוועדה, אמר השר לאיכות הסביבה, גלעד ארדן: "אנחנו תמיד אופטימיים, אולם לא נראה שיש הסכמה בין חברי הוועדה למינוי שופטים לבית המשפט העליון. לדעתי, אם חלק מחברי הוועדה היה מבין שצריך להגיע לקונצנזוס ולא רק למנות מועמדים מטעמם - היה ניתן להתפשר ולהגיע להסכמות. אני סבור שאם לא נגיע להבנות על מינויי קבע, מוטב שימנו מינויים זמניים. אם לא נגיע להסכמות היום זה כבר לא ייקרה בחודשים הקרובים. אני אופטימי על מינויים לבתי המשפט המחוזיים".

   

  עו"ד פנחס מרינסקי אמר: "אם נבחר שופטים מחוזיים אני אשמח. אני מקווה שננצל את הזמן למינוי תכליתי של שופטים. השקענו יותר מידי זמן בניסיונות למנות שופטים לבית המשפט העליון. לעת הזאת אי אפשר למנות שופטים כיוון שהפשרות שמתחייבות אינן מושגות". עו"ד רחל בן-ארי סיכמה: "אני משתדלת תמיד להיות אופטימית, אולם אני אופטימית יותר למינויי שופטים למחוזי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ביניש ונאמן. ביקשה דחייה
  צילום: יניב כהן
  מומלצים