שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פלסטיניות: עדיף לא לראות הבן מלהתפשט בכלא

  שתי נשים, שביקשו לבקר - האחת את בנה והשנייה את בעלה - התבקשו לטענתן להתפשט לחלוטין לצורך בדיקה. הן ויתרו על הביקור. בשב"ס אמרו בתגובה: אין שינוי בנהלים

  נשים פלסטיניות, המגיעות לבקר את קרוביהם הכלואים בבתי כלא בישראל, מוחות על הבדיקות הגופניות הקפדניות שהן נאלצות לעבור, בהן בין היתר דורשים מהן להתפשט. 

   

  שתי נשים פלסטיניות סיפרו היום (ב') ל-ynet, כי בימים האחרונים הן הגיעו לכלא - האחת כדי לבקר את בעלה והשנייה את בנה - ולדבריהן בניגוד לפעמים הקודמות, שבהן עברו את הבידוק באמצעות מכשיר השיקוף, הפעם דרשה מהן חיילת להתפשט.


  ביקור בכלא עופר. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: AFP)

   

  "אני פחות מדברת על העניין של מי יכול לראות, למרות שגם הוילון לא סגור הרמטית, אבל התחושה הזו היא משפילה ולכן אני העדפתי לא לבקר את בני מאשר לעבור את הבידוק המשפיל הזה", סיפרה ל-ynet הודא פראג', שבנה יאסין כלוא בישראל. פראג' סיפרה כי גם קרובת משפחתה שהגיעה לבקר את בעלה העדיפה לוותר על הביקור, בשל הבידוק המשפיל.

   

  "אני לא יודעת מה התחדש בחודשים האחרונים מאז שבני נעצר, אני עוברת את בידוק השקפים ואני לא רואה גם שום סיבה ביטחונית כשהביקור עצמו מתקיים תחת עינם הפקוחה של הסוהרים וכשחומת זכוכית מפרידה ביני לבין בני וכל השיחה מתקיימת באמצעות שפופרת טלפון", היא טוענת. "אין הסבר ואין צידוק להשפלה הזו שאנו נדרשות לעבור בתקופה האחרונה".

   

  יש לציין כי לפני ארבעה חודשים אירע ניסיון דקירה בכלא עופר. אשה שבאה לבקר פלסטיני המרצה עונש מאסר על עבירות ביטחון, שלפה במהלך הבידוק סכין גדולה וניסתה לדקור את הסוהרת שבדקה אותה. כוח סוהרים שהיה במקום הצליח להשתלט עליה לפני שהצליחה לפגוע בסוהרת ובסוהרים אחרים.

   

  דובר שירות בתי הסוהר, סגן גונדר ירון זמיר, אמר בתגובה: "בעת כניסה לכלא נעשה בידוק בצורה קפדנית ועל פי הוראות הביטחון. בתקופה האחרונה לא היה שינוי בהוראות הביטחון".

   

  בהכנת הידיעה השתתף רענן בן-צור
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים