שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הרופאים התעלמו מהבדיקה והתינוקת נולדה חירשת

  הורים לפעוטה בת שלוש תובעים את רופאי שרותי בריאות כללית, טיפת חלב ומשרד הבריאות על כך שהתעלמו מכך שהאם נדבקה בנגיף CMV הגורם לחירשות. התוצאה: התינוקת נולדה חירשת

  את החירשות הזו ניתן היה למנוע. כך טוענים הורים לפעוטה בת שלוש שנולדה לאחר שנדבקה בהיותה ברחם אמה בנגיף ה-CMV. כעת תובעים הוריה מהגופים המעורבים סכום של יותר ממיליון שקלים. כתב התביעה הוגש בשבוע שעבר לבית משפט המחוזי בפתח תקווה על ידי עורכי הדין חיים זליכוב וענבל אטיטס.

   

  CMV (ציטו מגאלו וירוס) הוא אחד הנגיפים השכיחים ביותר באוכלוסייה. בחלק מהמקרים הנגיף כלל לא גורם למחלה או גורם למחלה דמוית שפעת, אך ביילוד, הידבקות בנגיף זה דרך השיליה או במעבר בתעלת הלידה, עלול לגרום למומים קשים ובהם עיוורון, חירשות, היקף ראש קטן ופגיעה מוחית.

   

  המשפחה טוענת בתביעתה כי בשל רשלנות הצוות הרפואי לא נמסר להורים מידע אודות משמעות תוצאת הבדיקה ובכך נמנעה מהם האפשרות להביא את ההיריון לסיומו ולמנוע את לידתה של בתם, אשר נולדה עם פגיעה בשמיעה ובמשך הזמן הפכה לחירשת כתוצאה מההידבקות בווירוס ה-CMV בעודה ברחם אימה.

   

  בתחילת ההיריון ביצעה האם בדיקות רפואיות אליהן הופנתה על ידי רופא בקופת החולים. בהיותה בשבוע ה-12 להריונה, ערך הרופא לאם בדיקת אולטראסאונד, וסקר במחשבו חלק מתוצאות בדיקת הגלוקוז בדם וספירת דם מלאה.

   

  בהמשך ההיריון נבדקה האם פעם נוספת, כשבידיה תדפיס בדיקות נוספות שנערכו לה, כאשר במקביל הופיעו תוצאות הבדיקות גם על צג המחשב של הרופא. הרופא התמקד בבדיקת נוגדני האדמת שהיתה תקינה, אך התעלם

  מיתר תוצאות הבדיקה המפורטות על אותו עמוד, ובתוך כך לא התייחס לתוצאת הבדיקה לווירוס ה-CMV שהיתה חיובית וצוינה מספר שורות מתחת לבדיקת האדמת.

   

  עם היוולדה בינואר 2006, עברה התינוקת בדיקת שמיעה שגרתית ונמצא ששמיעתה לקויה. במהלך חודשי חייה הראשונים עברה התובעת בדיקות שמיעה חוזרות, אשר הצביעו על החמרה הדרגתית בכושר שמיעתה - עד כדי חירשות דו-צדדית.

   

  בכתב התביעה נטען כי כתוצאה מהתעלמות הרופאים והגופים אשר ערכו לתובעת את מעקב ההיריון, נותרה התינוקת כשהיא סובלת מחירשות המקנה לה 70% נכות. פרופ' מנחם דוד, מומחה לגינקולוגיה ומיילדות, קבע ביחס למקרה: "התנהגות הגורמים העוקבים והמטפלים בהריון חורגת במידה רבה מהמקובל ומהמתחייב בפרקטיקה הרפואית הנכונה".

   

  משרותי בריאות כללית נמסר בתגובה: כתב התביעה התקבל רק בימים אלו והועבר ליועץ המשפטי, אשר ילמד את הנושא ויגיב עליו במסגרת ההליך המשפטי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנגיף התגלה, הרופאים התעלמו, התינוקת חירשת
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים