שתף קטע נבחר
צילום: רותם פלדנר

הנכים לעיריית ת"א: "אפשרו לנו להגיע לפח"

עיריית תל אביב טרחה ודאגה לפחי אשפה מונגשים לנכים. אך למרבה הצער, בעודם בניילונים, מוצבים חלק מהפחים על איי תנועה מוגבהים אליהם אדם בכסא גלגלים אינו יכול לגשת. בטרם תמשיך בבנייה הייעודית, מבקשים הנכים מהעירייה -"צרו רמפה, אפשרו לנו בבקשה להגיע לפח"

למרות שנכים ואנשים בעלי מוגבלות הם כעשירית מאוכלוסיית המדינה, עדיין פעמים רבות נתקלת אוכלוסיה זו, במפגעים מסוכנים ומיותרים המגבילים את חופש התנועה שלה גם במקומות ציבוריים המחוייבים לנגישות על פי חוק. "מקל בגלגלים" - סדרת הכתבות של ערוץ המעורבות של ynet ועמותת "נגישות ישראל" - חושפת מפגעים מיותרים אותם צריך וניתן לתקן.

כתבות נוספות בסדרה:

 

השבוע אנחנו מקדימים תרופה למכה ומבקשים מעיריית תל-אביב לא להניח חלק מפחי האשפה החדשים שברשותה, אותם דאגה להנגיש, דווקא על איי-תנועה מוגבהים החוסמים ממוגבלי תנועה את הגישה.

 

עיריית תל-אביב-יפו מסרה בתגובה: "טמוני הקרקע המוצגים מוצבים/מוטמנים על שטח הכביש, מאחר ויש סכנה שרכבים יפגעו בטמוני קרקע ולמניעת חדירת מי גשמים לתוך מיכל האשפה הטמון, אנו נאלצים

לבצע הגבהה בגובה מדרכה שהינו הגובה התקני המאושר. ראוי לציין שרוב טמוני הקרקע מוצבים בקרנות רחוב בגובה פני הקרקע שבהם יש נגישות מלאה. בכל מקרה, במקום יתבצע סיור עם היועץ העירוני להנגשת נכים למציאת פתרון".

 

ואנחנו אומרים: הרי חלק מהפחים מונגשים, אז למה לא כולם? לפני שממשיכים לבנות איי אשפה מבודדים ולא נגישים, קחו החלטה מושכלת והנגישו את הפחים המונגשים מלכתחילה. צריכים להגביה? אין בעיה, אבל צרו רמפות נוחות אל איי התנועה באמצעותם תשלימו כמו שצריך את העשייה המבורכת בה התחלתם.

 

  • נתקלתם במפגע מיותר הניתן לתיקון? דווחו לנו עליו: שלחו מייל ל- makel.galgal@gmail.com ואנו נבדוק את המפגע ובמקרה הצורך נצלם ונשדר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תנו לזרוק את הזבל
ציולם: רותם פלדנר
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים