שתף קטע נבחר

לאחר שנה ללא מינוי: יש מתאם פעולות בשטחים

לתפקיד מונה תא"ל איתן דנגוט, כיום מזכיר שר הביטחון, שיועלה לדרגת אלוף. במשך שנה לא הצליחו ברק ואשכנזי להגיע להסכמה על המינוי, ובינתיים שימש האלוף במיל' עמוס גלעד כממלא מקום

לאחר שנה ללא מינוי קבע לתפקיד, מונה תא"ל איתן דנגוט לתפקיד מתאם פעולות הממשלה בשטחים - כך נמסר הערב (יום ג') מצה"ל. דנגוט, ששימש בשנים האחרונות בתפקיד המזכיר הצבאי של שר הביטחון, יועלה לדרגת אלוף וייכנס לתפקיד החדש במהלך השבועות הקרובים.

 

בצמרת צה"ל ממשיכים למלא את השורות במטה הכללי, לאחר מינויו של סגן הרמטכ"ל, ובהמשך מינויים של אלוף פיקוד המרכז ומפקד זרוע היבשה - ממונה כעת גם מתאם הפעולות בשטחים. תפקידו של המתאם כולל תיווך בנושאים אזרחיים בין הצבא, הממשלה, הרשות הפלסטינית וארגונים זרים. המתאם אחראי בין היתר על המינהל האזרחי בגדה המערבית ועל מינהלת התיאום והקישור ברצועת עזה.

 

במשך כשנה, מאז פרישתו של המתאם הקודם, האלוף יוסף משלב, לא היה מינוי קבוע לתפקיד, בשל מחלוקת שהתגלעה בין שר הביטחון אהוד ברק לרמטכ"ל גבי אשכנזי לגבי איושו. המועדמים ששמותיהם הוזכרו כל העת היו דנגוט ותא"ל מייק הרצוג, ראש מטה שר הביטחון.

 

אולם בשל חוסר ההסכמה המתמשך, הוחלט שלא להחליט. במהלך תקופה זו, כברירת מחדל, שימש האלוף במיל' עמוס גלעד, ראש המטה המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, כממלא מקום המתאם. היום הודו ברק ואשכנזי לגלעד על פועלו בתפקיד, "בתקופה מורכבת זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פליקס פריש
דנגוט. יועלה לדרגת אלוף
צילום: פליקס פריש
עמוס גלעד. ברירת מחדל
צילום: AFP
מומלצים