שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הכתובת החדשה של אברהם הירשזון: כלא חרמון
  בשב"ס החליטו כי השר לשעבר, שנידון ליותר מחמש שנים בכלא, ייכנס ב-1 בספטמבר לכלא שבצפון. הוא צפוי להיקלט באגף נקי מסמים. באותו יום ייכנס לכלא גם השר לשעבר בניזרי

  שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, ירצה את עונש המאסר שהוטל עליו בכלא חרמון - כך הוחלט הערב (יום ג') בשב"ס. הירשזון נידון לחמש שנים וחמישה חודשי מאסר לאחר שהורשע בגניבה של כ-2 מיליון שקל מהסתדרות העובדים הלאומית, ובקבלת דבר במרמה.

   

  הירשזון יחל לרצות את עונשו ב-1 בספטמבר, באותו יום שבו ייכנס לכלא שר אחר לשעבר, שלמה בניזרי. כלא חרמון, שנחשב לכלא חדיש, מרווח וקל יחסית, ממוקם סמוך לכפר מרר בצפון, לא הרחק מכלא צלמון - בו שוהה השחקן חנן גולדבלט. בנוסף לתנאים הנוחים, גורמים בשב"ס מספרים כי האסירים במקום זוכים ליהנות מנוף מרהיב.

   

  בכלא נמצאים כ-600 אסירים שביצעו עבירות פליליות שונות, והוא כולל מסגרות שיקום שונות לאסירים מתחומי הסמים, תאונות הדרכים

  והאלימות. בכלא אין אגף מיוחד לאסירי צווארון לבן, אך הירשזון צפוי להיקלט באגף נקי מסמים.

   

  רק לאחר תחילת המאסר יוחלט אם הירשזון זקוק לשיקום ובאיזה תחום יעסוק במהלך שהותו בכלא. ההערכה היא כי אם ירצה, יעסוק בתחום ההוראה בקרב האסירים האחרים. כמו כן, עדיין לא ברור עם כמה אסירים נוספים יחלוק השר לשעבר את תאו - בבית הכלא ישנם תאים עם שני אסירים, ארבעה ושישה.

   

  חרמון נחשב בעבר לכלא ברמת ביטחון מזערית, אולם לאחר שלפני יותר משנה נמלט אסיר לאחר שעבר את הגדר הנמוכה ללא בעיה, השב"ס הוסיף עוד גדר, הציב אמצעי אבטחה נוספים והעלה את הכלא לרמת אבטחה בינונית. 

   

  הירשזון, כמו השר לשעבר בניזרי, עבר מיון מוקדם לגבי בית הכלא שבו ירצה את עונשו, כדי לחסוך ממנו את הסיוט שאסירים רבים עוברים - מיון בבית המעצר ניצן שברמלה. מדובר בבית מעצר עם תנאים קשים, שבו שוהים אסירים שמתחלפים בתכיפות גבוהה. אסיר רגיל יכול למצוא את עצמו באותו תא עם אסירים קשים ומסוכנים שזו לא הפעם הראשונה שלהם מאחורי הסורגים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הירשזון בבית המשפט. ארכיון
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים