שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "150 יחידות ליהודים קודמו במזרח י-ם בחצי שנה"

  עמותת "עיר עמים" פרסמה דו"ח שבו ביקרה את עיריית ירושלים ורשויות ממשלתיות על עידוד הבנייה ליהודים בשכונות ערביות. "750 תושבים יתווספו ל-2,000 שכבר גרים שם"

  תוכניות בנייה של כ-150 יחידות דיור יהודיות בשכונות פלסטיניות בירושלים קודמו במחצית הראשונה של 2009 - כך עולה מדו"ח שפרסמה הבוקר (יום ה') עמותת "עיר עמים". לדברי העמותה, משמעות הדבר היא תוספת של כ-750 תושבים יהודים ל-2,000 שכבר גרים בשכונות הערביות במזרח העיר.

   

  "ההתנחלויות האלה יוצרות רצף של אוכלוסייה יהודית בשכונות המקיפות את העיר העתיקה, ומיישבות מתנחלים באיזור

  שהוא לב המחלוקת הישראלית-פלסטינית", נכתב בדו"ח. לפי המסמך, בין המקומות שבהם מקודמת הבנייה שכונת ראס אל-עמוד, שם מתוכננת הקמת 104 יחידות דיור כפי שפורסם בתחילת השבוע; מתחם 'ואדי חילווה' בשכונת סילוואן שבו מקודמת הקמת 20 יחידות דיור; ומתחם מלון שפארד בשכונת שייח ג'ראח, שבו מקודמת הקמת 30 יחידות שכאלה.

   

  כותבי הדו"ח מציינים כי את רוב הפעילות מקדמות עמותות "אלע"ד" ו-"עטרת כהנים", וכי "הפעילות הזו היא חלק ממהלך אסטרטגי סדור, המתואם עם רשויות ממשלתיות שונות ועיריית ירושלים ומקודם על-ידיהן".

   

  מנכ"לית "עיר עמים", יהודית אופנהיימר, מציינת כי "מטרת התוכניות שנחשפו לאחרונה והפינויים שנלוו לכך היא להרחיב באופן ניכר את ההתנחלויות, והם מעוררים דאגה מיוחדת". אופנהיימר מסבירה כי "במספר מקרים ההתנחלויות האלה מבתרות שכונות פלסטינית, פוגעות באוכלוסייה הקיימת, ועלולות להצית את האזור הזה, שהוא רגיש ביותר". לדבריה, "הוספת 150 יחידות דיור למתנחלים באזור שמהווה את סלע המחלוקת הישראלית-פלסטינית עלולה לסכל כל אפשרות עתידית לפתרון מדיני מוסכם של הסכסוך".

   

  לפי הדו"ח, כמחצית מ-2,000 המתיישבים היהודים בשכונות הערביות מתגוררים ברבעים הנוצרי והמוסלמי בעיר העתיקה. עוד מצויין, כי בשכונת א-טור מתגוררים כ-170 יהודים, בראס אל-עמוד 250, בסילוואן 280, בשייח ג'ראח 50, וכמה מאות מתיישבים בשכונה החדשה "נוף ציון", הנמצאת בלב ג'בל מוכאבר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מלון שפארד. 30 יחידות דירות
  צילום: גיל יוחנן
  20 יחידות בסילוואן. "זה עלול להצית את האזור"
  צילום: יונתן מזרחי
  מומלצים