שתף קטע נבחר

מסתמן: כתב אישום נגד אולמרט עוד לפני החגים

ל-ynet נודע שבתחילת ספטמבר יוגש כנראה כתב אישום נגד רה"מ לשעבר, בפרשות "מעטפות הכסף", ראשונטורס ומרכז ההשקעות. הוא יואשם בין היתר בעבירות של קבלת דבר במרמה והפרת אמונים. מקורביו: הפרקליטות פעלה ברשלנות

אם לא יהיה עיכוב של הרגע האחרון, מתכוונת הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בתחילת ספטמבר, עוד לפני החגים. כך נודע אמש (יום ד') ל-ynet. בימים אלה משלימים בפרקליטות את ההכנות האחרונות של כתב האישום הכולל שלוש פרשות - ראשונטורס, "מעטפות הכסף" ומרכז ההשקעות.

 

פרקליטיו של אולמרט ויתרו על קיום שימוע, שהיה אמור להיערך לפני כשבועיים. הם טענו כי היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לא מתכוון לבוא "בלב פתוח ונפש חפצה" ולכן השימוע לא יועיל ועדיף להם להתמודד בבית המשפט עם הראיות שבידם ולא לחשוף אותן בהליך של שימוע.

 

העבירות המיוחסות לאולמרט הן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד והעלמת הכנסות במרמה בפרשת ראשונטורס. מעשי מרמה והפרת אמונים וכן קבלת דבר במרמה בפרשת "מעטפות הכסף" ומרמה והפרת אמונים בפרשת מרכז ההשקעות.

 

מקורבי אולמרט: "כתב האישום - בדיחה עצובה"

אולמרט עצמו ואנשיו מעריכים כי כתב האישום יוגש בתחילת החודש, ונערכים בהתאם. מקורבים לראש הממשלה לשעבר אמרו ל-ynet כי בחודשים האחרונים נעשתה עבודת הכנה יסודית על מנת לקעקע את כתב האישום. יועציו של ראש הממשלה לשעבר, בהם פרקליטיו ויועצי התקשורת שלו, הכינו תוכנית עבודה מסודרת ומפורטת, שמטרתה לתקוף את סעיפי כתב האישום - הן ברמה הציבורית והן ברמה המשפטית.

 

"מי שיראה את כתב האישום יבין שמדובר בבדיחה עצובה", ציינו מקורבי ראש הממשלה לשעבר. "גילינו בחודשים האחרונים ליקויים חמורים, ונוכיח לציבור כולו כי הפרקליטות פעלה ברשלנות". על פי גורמים בסביבתו של אולמרט, "כשאנחנו נפתח את הפה, אמות הסיפין ירעדו. אנשים לא יאמינו שדברים כאלה יכולים לקרות במדינת ישראל. יש לנו חומר רב, ונוכיח כי אין ממש בטענות של הפרקליטות".

 

בסמוך להגשת כתב האישום, מתכוונים אולמרט ואנשיו לפתוח בחזית הסברתית, על מנת לשכנע את הציבור כי הטענות לפיהן פעל ראש הממשלה לשעבר שלא כדין, וכי השתמש בכספים לצרכים אישיים - אינן נכונות.

 

"כתב האישום שהוגש נגד רייצ'ל רז-ריסבי מגלה ליקויים רבים ורשלנות רבה", אמר מקורב לאולמרט, שהעריך כי סיכוייו של ראש הממשלה לשעבר להצליח להוכיח את חפותו "גבוהים ביותר". בסביבתו של אולמרט כבר מדברים על עתידו הפוליטי, ואומרים כי "אם לא יהיו שינויים דרמטיים שאנחנו לא יודעים עליהם, הסיכויים שלו לחזור לזירה הציבורית גבוהים ביותר. יהיה פה זעזוע רציני אחרי כתב האישום הזה, אבל נוכיח שהדברים אינם נכונים".

 

החקירות - ממרכז ההשקעות ועד ראשונטורס

בפרשה הוותיקה מכולן, מרכז ההשקעות, נחשד אולמרט כי פעל בניגוד עניינים שעה שהתערב בהליכים ובהחלטות במרכז ההשקעות שבאחריות המשרד, לטובת חברת "סיליקט דימונה" שיוצגה על-ידי מקורבו, עו"ד אורי מסר.

 

הפרשה השנייה, "מעטפות הכסף", הסעירה את המדינה בשל צו איסור הפרסום שהוטל בתחילה על פרטיה. ראש הממשלה חשוד שקיבל כספים מהנדבן היהודי-אמריקני, משה טלנסקי.

 ראש הממשלה טען בחקירותיו הרבות כי המזומנים - שזרמו אליו דרך ראש לשכתו שולה זקן ומקורבו אורי מסר - נועדו למימון הבחירות בעיריית ירושלים ולפריימריז בליכוד.

 

במהלך החקירות התפוצצה הפרשה השלישית, "ראשונטורס". בהודעה משותפת שפרסמו המשטרה ומשרד המשפטים דווח על חשדות נוספים וחמורים נגד ראש הממשלה. לפי החשד, אולמרט ומשפחתו נהנו ממאות אלפי דולרים שהתקבלו במרמה, כאשר כמה גופים התבקשו במקביל לממן מסעות רשמיים לחו"ל בעת תפקידיו הקודמים. בפרשה זו הוגש כבר כתב אישום נגד רייצ'ל רז-ריסבי, מתאמת קשרי החוץ בלשכת אולמרט בעת שכיהן כראש עיר וכשר התמ"ת וממלא מקום ראש הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. בקרוב נאשם
צילום: רויטרס
מומלצים