שתף קטע נבחר

המפקח אישר מינוי קינן למנכ"ל בנק הפועלים

מינויו של ציון קינן לתפקיד מנכ"ל בנק הפועלים אושר לפני כשבועיים וחצי ע"י דירקטוריון הבנק. בנק ישראל אישר את המינוי היום, על אף שעמדו לרשותו 60 יום לקיים הליך לבדיקת המינוי

המפקח על הבנקים רוני חזקיהו אישר היום (ה') את מינויו של ציון קינן למנכ"ל בנק הפועלים. לאחר האישור, הודיע הבנק לבורסה על המינוי הרשמי של קינן. 

 

אף שעמדו לבנק ישראל 60 יום לקיים הליך לבדיקת המינוי, אישר היום בנק ישראל את המינוי כשבועיים וחצי לאחר שדירקטוריון הפועלים מינה את קינן לתפקיד מנכ"ל הבנק בפעם השנייה, לאחר שוועדת האיתור של הדירקטוריון המליצה עליו לתפקיד פה אחד. קינן (54), עובד בבנק הפועלים 31 שנה, ובתפקידו האחרון היה ממלא-מקום המנכ"ל וראש החטיבה העסקית. 

 

כעת יוצא בנק הפועלים רשמית לדרך חדשה עם יו"ר דירקטוריון חדש, יאיר סרוסי, שהחליף את דני דנקנר שפרש מהתפקיד בעקבות העימות עם בנק הפועלים; ומנכ"ל חדש, קינן, שמחליף את צבי זיו שהתפטר במרס.

 

דירקטוריון הפועלים אישר את מינויו של קינן כמחליפו של זיו כבר במרס, אך המפקח על הבנקים הקפיא את המינוי עקב טענות על ליקויים בממשל התאגידי בעבודת הדירקטוריון בעניין. הבנק הקים ועדת איתור למנכ"ל בעקבות דרישת בנק ישראל וזו, כאמור, המליצה על קינן פה אחד ומינויו אושר שנית. 

 

כעת צפוי להתקיים סבב מינויים בצמרת הבנק, כאשר התפקיד הראשון שאמור להיות מאויש הוא זה שמפנה קינן עצמו - ראש החטיבה העסקית. המועמדים המובילים לתפקיד הם יעקב אורבך, ראש האגף העסקי בחטיבה העסקית; ודורון קלאוזנר, ראש חטיבת משאבי אנוש בבנק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים