שתף קטע נבחר

השן נפגעה מאבן בחומוס - בעל המסעדה יפצה

אבן שהיתה בחומוס גרמה לסדק בשיני סועד, שנזקק לטיפול שיניים. ביהמ"ש קבע שעל האוכל המוגש להיות נקי מ"חפצים פוגעניים", ולכן בעל המסעדה יפצה אותו ב-5,644 שקל

בנובמבר 2008 סעדו אדם, אשתו וחבריהם במסעדת בהא-דין. לטענת הסועד, תוך כדי אכילת מנת החומוס שהזמינו חש בעצם קשה הפוגע באחת משיניו. האיש מיהר לפלוט את החפץ הזעיר בגודלו, וכדבריו: "כחרצן זית קטן", לנקותו ולהשליכו על השולחן. אותו עצם קיפץ על השולחן, השמיע צליל של אבן ובדיעבד הסתבר כי היה מדובר באבן קטנה.

 

הסועד טען כי חש בכאב באחת משיניו. הוא קרא לבעל המסעדה ולמקום הגיע בחור צעיר, ככל הנראה, בנו של בעל המסעדה, שאמר כי הדבר יכול לקרות.

 

 

כשבוע לאחר האירוע ביקר האיש במרפאת שיניים לצורך טיפול על-ידי שיננית, ושם אובחן סדק בשן שנפגעה מהאבן הזעירה. שלושה ימים אחר-כך טופל על-ידי רופא שיניים שקבע כי השן נסדקה, וכי יש צורך בטיפול שורש, ולאחר מכן מבנה כתר. בפנייתו לבית-המשפט לתביעות קטנות בירושלים ביקש כי יורה לפצותו בגין עלות הטיפולים ובשל הסבל שעבר.

 

חובה לדאוג לאוכל נקי מחפצים קשים

השופט כרמי מוסק קיבל את גרסת התובע, וקבע כי אכן הייתה אבן בחומוס שגרמה לסדק בשן.

 

"על בעל המסעדה מוטלת חובה לדאוג כי האוכל שמוגש לסועדים יהיה נקי מחפצים קשים או פוגעניים. לטעמי, זו חובה מוגברת המוטלת על מי שמארח סועדים, וצפוי לקבל תשלום עבור המזון אותו הוא מגיש", כתב השופט. השופט קבע כי בעל המסעדה הפר את חובת הזהירות כלפי התובע, ולכן עליו לפצותו.

 

השופט מוסק קבע כי התובע זכאי לפיצוי של 3,000 שקל בגין כאב וסבל, וכן לפיצוי של 2,344 שקל עבור עלות הטיפולים אצל רופא השיניים. בסך הכל בעל המסעדה חויב לשלם לתובע 5,344 שקל, ובנוסף הוצאות משפט של 300 שקל.  

 

לעיון בפסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי פסק דין 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסף אמברם
חומוס. תמונת אילוסטרציה
צילום: אסף אמברם
מומלצים