שתף קטע נבחר

שר ההגנה הסורי: "הציונים בצעדים חסרי תקדים"

הגנרל עלי חביב קרא לחייליו ולהגביר את כוננותם. מאידך, מסר הנציב לקשרי החוץ באיחוד האירופי לנשיא פרס כי התרשם שהסורים מעוניינים לחדש את המו"מ. פרס: שלא יציב תנאים

מסרים סותרים מסוריה: שר ההגנה הסורי, הגנרל עלי חביב, קרא לחייליו להוסיף להתאמן ולהגביר את כוננותם "לקראת הסכנות והאתגרים הניצבים בפניהם". במקביל, מסר הנציב לקשרי החוץ באיחוד האירופי, חוויאר סולאנה, לנשיא פרס כי התרשם שהנשיא הסורי אסד מעוניין לחדש את המשא ומתן עם ישראל.

 

הגנרל חביב נאם בטקס לרגל יום השנה ה-61 להקמת חיל הים הסורי, ואמר, כי "המפעל הציוני נוקט צעדים גזעניים חסרי תקדים והוא מהווה מקור לדאגה לכל עמי העולם". הוא הוסיף כי השלב הנוכחי בו נמצאת האומה הערבית הוא מן השלבים המסוכנים ביותר והרגישים ביותר בהיסטוריה שלה.

 

דווקא הנציב לקשרי החוץ באיחוד האירופי, חוויאר סולאנה, התרשם אחרת. סולאנה, שהגיע לישראל אחרי פגישה עם נשיא סוריה, בשאר אסד, נועד עם הנשיא הנשיא, שמעון פרס, ואמר לו כי התרשם כי אסד מעוניין לחדש את המשא ומתן עם ישראל. הממונה על מדיניות החוץ צפוי להמשיך מירושלים לפגישות בקהיר ולביירות.

 

הנשיא פרס אמר לסולאנה בפגישתם במשכנו כי "אם אסד מעוניין בשלום עם ישראל, עליו לגשת למשא ומתן ישיר, ללא תנאים מוקדמים. אסור להתבלבל ולשכוח שאנו נמצאים ברמת הגולן כי תקפו אותנו. לישראל יש כל זכות לוודא שלא תותקף שוב".

 

בהתייחס לחיזבאללה אמר פרס כי הארגון השיעי הוא "צבא המילואים של סוריה שפועל כארגון טרור לכל דבר בשליחותה. אסד צריך לקבל החלטה אם פניו לשלום או להמשך העימות . אני חושב שיש לנסות ולעשות שלום עם סוריה אך אין צורך להיעזר במתווכים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
צבא סוריה. "צעדים גזעניים"
צילום: איי פי
מומלצים