שתף קטע נבחר

סולאנה: יש נכונות ישראלית להקפאת ההתנחלויות

הממונה על מדיניות החוץ באיחוד האירופי בא לישראל מסוריה והביע אופטימיות. "אנשי מיטשל ונתניהו עוסקים בנושאים טכניים ולא פוליטיים. יהיה הסכם עד עצרת האו"ם בחודש הבא". ליברמן: יישום תוכנית פיאד לא תישאר ללא מענה

הממונה על מדיניות החוץ באיחוד האירופי, חוויאר סולאנה, אמר בצהריים (יום ב') לעיתונאים בירושלים כי קיימת נכונות ישראלית להקפאת הבנייה בהתנחלויות. הדברים עומדים בסתירה מסוימת לאלה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתום פגישתו עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. נתניהו אמר כי "אין הסכמים ואין החלטות, יש שמועות שאינן מבוססות ויש ניסיון לצמצם פערים".

 

"נציגי נתניהו (יצחק מולכו ומייק הרצוג - ר.ס) והשליח המיוחד מיטשל עוסקים יותר בנושאים טכניים ולא פוליטיים. אני מניח שיהיה הסכם עד ה-18-19 בספטמבר, לפני כינוס עצרת האומות המאוחדות בניו-יורק". לדברי סולאנה, נושא ההתנחלויות הועלה על-ידי הקוורטט ולא על-ידי ארה"ב. הממונה האירופי הוסיף כי מיטשל צפוי לשוב למזרח התיכון עוד לפני כינוס עצרת האו"ם.

   

סולאנה, שהגיע לישראל מסוריה, ציין כי שמע מהנשיא אסד שדמשק רוצה להמשיך במשא ומתן העקיף עם ישראל באמצעות טורקיה. "הם חושבים שטורקיה היא אופציה עדיפה וסבורים שהם היו קרובים לסכם באמצעותם את המסגרת של השיחות.

 כשזה יסתיים, אפשר לחשוב בעתיד מבחינתם על ישיבה פנים אל מול פנים עם הישראלים". בהתייחס לאיראן אמר סולאנה כי "טרם התקבלה תשובה מאיראן באשר לדיאלוג הישיר".

 

סולאנה נועד בישראל עם הנשיא שמעון פרס ולאחר מכן המשיך לפגישה עם שר החוץ, אביגדור ליברמן. ליברמן אמר כי "היוזמות החד צדדיות של הפלסטינים אינן תורמות ליצירת דיאלוג חיובי" וציין כי "אם תקודם יוזמתו של סלאם פיאד (התוכנית להקמת מדינה פלסטינית דה-פאקטו בתוך שנתיים - ר.ס) היא לא תישאר ללא מענה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סולאנה עם שר החוץ, היום
צילום: AFP
מומלצים