שתף קטע נבחר

שימוע: כמה ספקיות יהיו לאינטרנט בסלולרי?

משרד התקשורת יוצא בשימוע בנוגע להפרדת ספקיות תשתית וגלישה באינטרנט הסלולרית. המשרד: "השימוע מתקיים על מנת לשפר את רווחת צרכני השירות ולקדם את התחרות"

הרגולציה מתקרבת גם לאינטרנט הסלולרי. משרד התקשורת יוצא בשימוע ציבורי בכל הקשור לגלישה בסלולר - והפרדת ספק גלישה מספק תשתית.

 

"בכוונתנו לבחון איזו הסדרה עשויה להרחיב את חופש הבחירה של הצרכן, ולהגביר את רווחתו בהיבטים שונים, וביניהם מחירי השירות ואיכותו, וזאת, בין היתר, באמצעות כניסת שחקנים נוספים לענף", כתב עדן בר טל, מנכ"ל משרד התקשורת.

 

נראה כי השימוע מגיע בעקבות הפופולאריות לה מתחילה לזכות האינטרנט הסלולרית, בעקבות פריסת רשתות הדור השלישי, שמגיע למהירויות גלישה המזכירות את המהירויות הקיימות באינטרנט הנייח ולעיתים מתעלות עליה.

 

כיום אחראיות ספקיות הסלולר בלבד על כל הקשור בגלישה סלולרית. לקוחות החברות יכולים לרכוש חבילות גישה לאינטרנט בנפחים שונים, ולהשתמש בהם לגלישה דרך המכשירים הסלולריים, או דרך מחשבים בעזרת מודמים מיוחדים. המצב שונה ממה שנהוג באינטרנט הקווי - שם על הצרכנים ליצור קשר עם שתי חברות: ספקית התשתית (בזק או HOT) וספקית האינטרנט (ISP).

 

משרד התקשורת מבקש מהציבור עמדות שונות בכל הקשור לאינטרנט הסלולרי ופיקוח עליו, עם התחשבות בהשלכות שמהלך כזה יגרום על שוק התקשורת הניידת, שוק אספקת תשתית גישה לאינטרנט, שוק אספקת שירות "חיבור לאינטרנט" (ISP), ושוק התקשורת הנייחת. עוד מבקש המשרד להתחשב גם ברווחת הצרכן בהיבט של מחירים, איכות ומגוון שירותי האינטרנט.

 

הציבור מתבקש להגיש את עמדותיו עד ל-15.10.2009. את הנוסח המלא של השימוע ניתן לראות באתר האינטרנט של משרד התקשורת במדור שימועים (קישור להורדת PDF).

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מודם סלולרי - תחת פיקוח
צילום: index open
מומלצים