שתף קטע נבחר

מנהיג העדה החרדית: להפגין רק במאה שערים

חברי בד"ץ העדה החרדית פרסמו הערב הנחיות לקראת המשך המאבק, והפעם הורו שלא להפגין נגד פתיחת חניון קרתא מול החניון ולמחות - רק בתוך השכונות החרדיות

העדה החרדית מנמיכה את גובה הלהבות במאבק נגד חילול השבת בירושלים: מנהיג העדה, הרב יצחק טוביה וייס, הורה היום (ד') לחסידיו שלא להפגין בשבת הקרובה נגד פתיחת חניון קרתא מול החניון עצמו, ולרכז את המחאה בתוך שכונת מאה שערים.

 

לקראת סוף השבוע פרסמו כהרגלם חברי הבד"ץ - בית הדין של העדה החרדית - הנחיות לקראת המשך המאבק, אלא שהפעם, מלבד הקריאה הקבועה להימנע מאלימות ומהשתתפות צעירים בהפגנות, הם הורו בנוסף, באופן מפתיע, שלא לצאת במסגרתן מהשכונות החרדיות.


השבת. מול החניון (צילום: דודי ועקנין)

  

גורם בעדה החרדית הכחיש בשיחה עם ynet את הפרסומים כאילו ראשי המאבק החליטו לחדול מהמחאה על חילול השבת, והדגיש כי היא תימשך גם בסוף שבוע הזה. הוא הוסיף כי חברי הבד"ץ ביקשו רק לאותת לראש העיר בדבר נכונותם לסגת לאחור ולהביא לסיום הפרשה, אם רק ירד מהעץ ויסגור את החניון בשבת.

 

כזכור, 

מאז הכריז ראש העיר על פתיחת חניון בשבתות חלפו כמעט שלושה חודשים, ונראה שהעימות מתפתח לאחד המשברים החריפים בין החילונים לחרדים בבירה. לפי מקורביו, ברקת לא מתכוון לסגת מהחלטתו. "ראש העיר עומד מאחורי ההחלטה והוא מחויב לביטחון הציבור ולדרישת המשטרה לפתוח את חניון 'קרתא'. יש לציין כי מאז שנפתח החניון חונות בו כ-500 מכוניות מדי שבת, והציר לשער יפו, המשמש ציר חירום, נותר פנוי".

 

על-רקע האירועים אמרו השבוע גורמים במשטרת ירושלים ל-ynet כי "מדובר בעליית מדרגה - גם מבחינת האלימות, גם מבחינת כמות האנשים וגם מבחינת הניסיונות לחסום רחובות ולנסות לחסום את חניון קרתא, דבר שלא צלח". לדבריהם, למרות האירועים אין כוונה להורות לראש העיר לסגור את החניון. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העימותים האלימים השבת
צילום: דודי ועקנין
ההפגנה
צילום: דודו אזולאי
מומלצים