שתף קטע נבחר

לראשונה זה חודשים: הפגנה שקטה בירושלים

בעקבות קריאתו של מנהיג העדה החרדית, הרב יצחק טוביה וייס, להימנע מאלימות, הפגינו כאלף חרדים ברחוב שבטי ישראל, קראו "שאבעס", אך לא התפרעו. בניגוד לשלושת החודשים הקודמים, לא הייתה הפגנה בכניסה לחניון קרתא

הפגנות השבת נמשכות, אבל מפלס האלימות ירד פלאים: לראשונה זה שלושה חודשים, מאז נפתח חניון קרתא בשבתות - התנהלה הערב (שבת) הפגנה לא-אלימה של חרדים. בעקבות קריאתו של מנהיג העדה החרדית, הרב יצחק טוביה וייס, לא לנקוט באלימות ולא להפגין מול חניון קרתא, התקבצו הערב (שבת) כאלף מאנשי העדה החרדית ברחוב שבטי ישראל, מחוץ לשכונת מאה שערים.

 

המפגינים מחו נגד פתיחת החניון בשבת. הם קראו "שאבעס", אך לא התפרעו. בין המפגינים החרדים פוזרו עסקנים מן העדה החרדית אשר שימשו על תקן "פקחים" - אנשי ציבור שאחריותם לשמור על הסדר. אותם נציגים ווידאו שאכן לא יהיו מקרי אלימות והרחיקו מהמקום ילדים וצעירים.


החרדים הפגינו ללא אלימות (צילום: גיל יוחנן)

 

מחוץ לחניון קרתא הוצבו גם הערב כוחות משטרה רבים, אך החרדים לא הגיעו. גם מחוץ למאה שערים הוצבו כוחות משטרה רבים, אך אין עימותים בינם לבין המפגינים. למקום הגיע מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, כדי לעקוב מקרוב אחר המצב בשטח.

 

לפני קריאתו של הרב וייס, הסלימה מאוד האלימות בבירה. בלילה שבין ראשון לשני חלה הסלמה מדאיגה ברמת האלימות ולראשונה נאלצו השוטרים להשתמש ברימוני הלם ובגז מדמיע על-מנת לפזר את המפגינים. אחד השוטרים חש מאויים על-ידי ההמון ואף ירה מספר יריות אזהרה באוויר.


נגמר בשקט (צילום: גיל יוחנן)

 

בסוף השבוע שעבר נפצעו שוטר ועוברת אורח. ביום שישי נפצע צעיר חרדי, כבן 20, שנשכב תחת גלגלי מכונית ברחוב חטיבת ירושלים כדי להביע את מחאתו על חילול השבת.

 

מאז הכריז ראש העיר על פתיחת חניון בשבתות חלפו כמעט שלושה חודשים. לפי מקורבי ראש העיר, ברקת לא מתכוון לסגת מהחלטתו. "ראש העיר עומד מאחורי ההחלטה והוא מחויב לביטחון הציבור ולדרישת המשטרה לפתוח את חניון 'קרתא'. מאז שנפתח החניון חונות בו כ-500 מכוניות מדי שבת, והציר לשער יפו, המשמש ציר חירום, נותר פנוי". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השוטרים נערכו, אך לא פעלו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים