שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  כבר לא ילדים

  העונה השניה של "לא לפני הילדים" אולי פחות פרובוקטיבית מקודמתה, אבל לא פחות מוצלחת. סמדר שילוני שמחה שלפחות ייצא משהו טוב משאריות הרייטינג של "הישרדות"


   

  עונה שניה ל"לא לפני הילדים", הישג לא מבוטל עוד לפני שראיתם מערכון אחד. כבר הצלחה, לא ככה? למרות שבחו"ל תוכניות מסוג "לא לפני הילדים" נפוצות הרבה יותר, תוכנית המערכונים פר-אקסלנס האחרונה שממש זכתה פה לצופים קבועים היתה "החמישיה הקאמרית". זה למרות שאלוהים יודע שמאז עברו פה לא מעט מהן (אחת מהן אפילו מוצלחת, "מקום לדאגה", גם היא בערוץ 10), אבל הן לא זכו להתמיד בעבודתן.


  "לא לפני הילדים". 30 דקות ראויות (צילום: יוסי צבקר)

   

  זה נכון שערוץ 10 הוא לא בדיוק האכסניה האידיאלית אם מטרתך היא לשנות את הרגלי הצפייה של אנשי הפיפל מיטר, אבל אם "הישרדות" נושאת על כתפיה את הערוץ כולו במסע האלונקות של העונה הנוכחית, אז לפחות שתוכנית אינטליגנטית כמו "לא לפני הילדים" תזכה בתרומה הישירה ותשובץ מיד אחריה.

   

  כי בסופו של יום שידור, ואם לסמוך על הפרק הראשון של העונה השניה, "לא לפני הילדים" בהחלט מספקת 30 דקות של טלוויזיה שאפשר לצפות בה, ואף יותר מזה. אולי לא נקבל העונה את ההתרסה המתגרה והמיידית (שנפלה קורבן לפרובוקטיביות של עצמה) של "משטרת הקוקסינלים" מהעונה הקודמת, זאת שגם תעשה קצת קיש-קיש-קריא בתקשורת, אבל נרוויח משהו הרבה יותר טוב.

   

  לפעמים הדאחקה היא רק תירוץ

  אי אפשר שלא להעריך את הניסיון הלא מובן מאיליו של "לא לפני הילדים" להגיד משהו על המצב הקיומי שלנו, שיהיה מריר ומתוק בו זמנית. לתוכנית מערכונים אין בסיס עלילתי או זמן לבנות הזדהות עם דמויות. אחת כזאת שמצליחה לפתוח זרקור מגוחך ולפעמים גם גרוטסקי על סיטואציות פרוזאיות ואשכרה לגרום לצופה להסתכל על עצמו ולהנהן, כשהדאחקה היא סוג של בונוס - היא לא עניין של מה בכך.

   

  בחור גוסס שבשארית כוחותיו מוחק את תיק הפורנו שלו לפני שהוא מתפגר, יוגה מקוצרת של חמש דקות לאנשים עסוקים שרוצים את הכל, איש שרוצה להתנתק מחברת חשמל ומגלה בדרך הקשה שאין תחרות בשוק והשיא – בחורה שיוצאת לדייט עם בחור ש"נורא מזכיר לה מישהו", וקולטת שהוא מזכיר לה את היטלר – כולם מערכונים חכמים, קולעים, שזקוקים לפעמים להידוק קטן (תחתכו קצת קודם, שניה לפני שהבדיחה צונחת) והם כבר שם.

   

  ברכות גם ליוסי מרשק, שחקן ברמה גבוהה, שהצטרף לשחקנים מצויינים כמו יעל שרוני ויעל לוונטל, ומאפשר לכותבים לעלות עוד מדרגה בדקויות ובאמירה. 

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלתרמן. עצם הקאמבק ראוי להערכה
  צילום: דודי מוסקוביץ'
  לאתר ההטבות
  מומלצים