שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  כתף מסיאול: וילנאי בד' קוריאה לדבר על העורף

  סגן שר הביטחון, האחראי על מערך העורף של ישראל, ייפגש עם עמיתו הדרום-קוריאני, וינסה להעמיק את שיתוף הפעולה בתחום

  סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, נחת אתמול (יום א') בדרום-קוריאה לביקור בן כמה ימים. וילנאי, שמופקד בשנתיים האחרונות על מערך העורף של מדינת ישראל, יצא לסדרת פגישות במדינה שבמזרח אסיה כדי להעמיק את שיתוף הפעולה עמה בנושא ההגנה על העורף, וללמוד עליו.

   

  במהלך ביקורו עתיד וילנאי להיפגש עם השר למנהל פנים וביטחון הדרום-קוריאני, שאמון על הטיפול בענייני העורף של ארצו. השניים ידונו בסוגיות הקשורות למיגון העורף, בהן: התגוננות, התרעה, אמצעי מיגון, שיטות מיגון ואופן היערכות המדינות לאיומים שנשקפים להן. את וילנאי ילווה בפגישות ראש רשות החירום הלאומית, תת-אלוף (מיל') זאב צוק-רם.

   

  בשבוע שעבר אישרה הממשלה את הצעתו של וילנאי לשינוי דרמטי בהיערכות העורף, כך שהגוף המיתולוגי "משק לשעת חירום" (מל"ח) יאוחד עם רשות החירום הלאומית, שהוקמה כחלק מלקחי מלחמת לבנון השנייה. בכך יהיה למעשה קיים גוף אזרחי אחד שירכז את כל נושאי העורף.

   

  מוכנותו של העורף באה לידי ביטוי בצורה משמעותית במהלך מבצע "עופרת יצוקה" שניהל צה"ל בתחילת השנה ברצועת עזה. לאחרונה הוביל וילנאי מספר תרגילי עורף, ששיאם היה ביוני האחרון, כשכל אזרחי המדינה התבקשו לקחת חלק בתרגיל ולהיכנס למרחבים מוגנים עם הישמע הצפירה.

   

  יחסי העבודה והשיתוף בנושא העורף עם מדינות בעולם הם תולדה חדשה של מאמצים שנעשים בשנים האחרונות, ו-וילנאי מקווה ללמוד במהלך פגישותיו השבוע בדרום-קוריאה נושאים חדשים, שיאפשרו לקיים דיאלוג ולשפר את המוכנות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  וילנאי. שינוי בהיערכות
  צילום: צביקה טישלר
  תרגיל העורף ביוני
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים