שתף קטע נבחר

יו"ר מועצת יש"ע: "נפרוץ ההקפאה, כך או אחרת"

דני דיין אמר, לאחר האישור הפורמאלי שניתן למה שהוגדר "יחידות דיור חדשות" כי "אי אפשר להקפיא גוף חי". לדבריו, התושבים ביו"ש יפרצו את הקפאת הבנייה. הולכים ומתרבים הקולות הטוענים כי אישורי הבנייה הם בגדר אחיזת עיניים

"את ההקפאה הזו נפרוץ בדרך זו או אחרת". כך אמר בצהריים (יום ב') ל-ynet יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, בשל הכוונה להקפיא למשך זמן של כמה חודשים את הבנייה ביו"ש - ועל רקע האישורים הפורמליים שעליהם חתם שר הביטחון אהוד ברק לבנייה של 455 יחידות דיור.

 

"אי אפשר להקפיא גוף חי", הוסיף דיין. "מה שיקרה עכשיו זה הגברת הפעילות בשטח. ההתיישבות לא תוכל לסבול הקפאה". בצו שעליו חתם ברק אושרו תהליכי בנייה - חלקם בדיעבד - ביישובים הבאים: הר גילה, אלון שבות, מודיעין עילית, אגן איילות, קידר, משכיות ובמעלה אדומים.

 

עמיתו של דיין, מנכ"ל המועצה פנחס ולרשטיין, האשים כי המושכים בחוטים הם חברי מפלגת העבודה שסביב שולחן הממשלה: "לא ידענו שמפלגת השלטון היא מפלגת העבודה. אין ספק שמה שמוצג כרגע כבינוי הוא מסך עשן בלבד". הדברים נאמרו בשל העובדה שרבות מאותן התחלות בנייה שאושרו - הן פרויקטים הנמצאים כבר בתהליכי ביצוע.

 

גם דיין אמר כי לאישורים החדשים אין למעשה משמעות אמיתית: "הנזק ההתיישבותי,

המדיני והציוני בהקפאה שתבוא בעקבות האישורים האלה גדול עשרות מונים מהתועלת שבאישורים הממוחזרים". דיין האשים כי הליכוד מתחבא מאחורי מפלגת העבודה.

 

גם בוועד מתיישבי בנימין והשומרון מתחו ביקורת על שר הביטחון: "אנו קוראים לברק לקחת בחזרה את אישורי הבנייה. מדובר באישורים מגוחכים, שהמדינה מחויבת להעניקם. כל ההצגה נועדה לצרכים פנימיים של נתניהו בתוך הליכוד. עם ישראל, עם ברק או בלעדיו, ימשיך לבנות ולהתרחב".

 

לא רק בימין טוענים כי החלטת ברק מהיום היא אשליה. "הממשלה מנסה לעוור את עיני הציבור בהחלטות מגוחכות שאינן אומרות דבר מבחינת ההתיישבות בשטח, אולם הן מקוממות שלא לצורך את דעת הקהל העולמית כנגד ישראל", טען ח"כ נחמן שי (קדימה).

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיין. "ההתיישבות לא תוכל לסבול הקפאה"
צילום: עופר עמרם
מומלצים