שתף קטע נבחר

ברלוסקוני: רוב האיטלקים היו רוצים להיות כמוני

פרשיות המין שנחשפו בחודשים האחרונים לא פגעו באופן ניכר בשיעור התמיכה שממנו נהנה ראש הממשלה האיטלקי. ההסבר לכך, לשיטתו: בליבם, רוב האיטלקים מזדהים איתי

"רוב האיטלקים, בליבם, היו רוצים להיות כמוני ומזדהים איתי ועם ההתנהגות שלי" - כך ניתח היום (ב') ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, את שיעור התמיכה הגדול יחסית שממנו הוא ממשיך להנות, חרף פרשיות המין שנחשפו בחודשים האחרונים והקרע המדווח בינו לוותיקן.

 

"הם יודעים גם שסילביו ברלוסקוני לא גונב ולא מנצל את הכוח למטרות אישיות", אמר ברלוסקוני איל התקשורת בן ה-72 בראיון טלפוני לאחד משלל ערוצי הטלוויזיה שבבעלותו. ראש הממשלה האיטלקי הכחיש כי קיים מתח בינו לכנסייה הקתולית וגינה את מה שהגדיר כ"קמפיין חתרני" להדיח מנהיג שנבחר באופן דמוקרטי.

 

דבריו של ברלוסקוני באו יום אחרי שדוגמנית הלבשה תחתונה - שנוכחותו במסיבת יום הולדתה ה-18 הציתה את שורת הסקנדלים - שברה שתיקה והתראיינה לערוץ טלוויזיה איטלקי. בראיון לערוץ "סקיי איטליה" תיארה נואמי לטיציה את מערכת היחסים שלה עם המנהיג שאותו היא מכנה "פאפי" וסיפרה על חלומה להצליח בהוליווד. "אני אוהבת את אמריקה ומאוד הייתי רוצה לעבוד בה", אמרה.


הדוגמנית נואמי לטיציה: הייתי רוצה לעבוד באמריקה (צילום ארכיון: AFP)

 

אותה מסיבה בנפולי שבה נכח ברלוסקוני באפריל תוארה על-ידי אשתו ורוניקה לאריו כקש ששבר את גב הגמל והוביל להחלטתה לפתוח בהליכי גירושים. ראש הממשלה הסביר כי לטיציה היא בתו של מכר ותיק והכחיש שקיים עמה יחסי מין, והיא מצידה אמרה שהיא מכירה אותו מאז

הייתה ילדה קטנה. בחודשים האחרונים צצו טענות חדשות בנוגע למפגשיו של ברלוסקוני עם נשים צעירות, ובכלל זה מצד נערת ליווי שטוענת שבילתה עמו במעונו הרשמי. הוא הכחיש שאי פעם שילם תמורת מין, אך הודה כי הוא "לא קדוש".

 

בעוד שראש הממשלה טוען כי הוא עדיין אהוד, אתמול דווח על ירידה בתמיכה בו בקרב הנוצרים הקתולים המאמינים, המהווים כ-40 אחוזים מהחברה האיטלקית. לפי סקר שפורסם בעיתון "קוריירה דלה סרה", שיעור התמיכה בו בקרב אוכלוסיה זו ירד מ-55 אחוזים באפריל, ל-50 אחוזים. הפופולריות של הכנסייה הקתולית בקרב המאמינים, לעומת זאת, דווקא עלתה מעט בחודשים האלה, מ-83 אחוזים ל-85.   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
כל אחד רוצה להיות ברלוסקוני?
צילום: רויטרס
הדוגמנית הצעירה, נואמי לטיציה
צילום: AP
נערת הליווי פטריציה ד'אדריו
צילום: AFP
מומלצים