שתף קטע נבחר

פעילי ימין ניסו לפרוץ לבית המריבה; שניים נעצרו

בתגובה לכוונת הממשלה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות, הגיעו פעילי הימין למבנה בחברון. איתמר בן-גביר: "לא יצליחו לעצור את המוטיבציה". תנועת גוש שלום: ברק יורק על בוחריו

מהומה זוטא בבית המריבה. שני פעילי ימין נעצרו הערב (יום ב') על-ידי המשטרה לאחר שניסו לפרוץ ל"בית המריבה" בחברון.

 

קבוצה של פעילי ימין הגיעה למבנה בחברון, שידע בעבר אלימות רבה, וניסו לפרוץ אליו, ככל הנראה בתגובה לכוונת הממשלה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות.

 

פעיל הימין איתמר בן-גביר, אמר לאחר האירוע כי "נתניהו וברק לא יצליחו לעצור את המוטיבציה של הנוער להמשיך ביישוב ארץ ישראל".

 

מנגד, אמרו הערב בתנועת גוש שלום, כי החלטת שר הביטחון, אהוד ברק, לאשר בניית 455 יחידות דיור בגדה המערבית, היא "יריקה בפניהם של בוחריו".

 

"בית המריבה" פונה מיושביו היהודים בחודש דצמבר אשתקד. הפעולה הסתיימה במהירות יחסית, אך כללה כצפוי עימותים קשים ופצועים. לאחר הפינוי, כוחות הביטחון ריתכו את דלתות הבית, כדי למנוע חזרה של פעילי ימין לבניין.

 

זמן קצר לאחר הפינוי חסמו פעילי ימין במחאה את כביש מספר 1, מתנחלים במקומות אחרים ביהודה ושומרון התעמתו עם פלסטינים, כחלק מ"תג המחיר". בחברון אב ובן פלסטינים נפצעו מירי, בנוסף נגרם נזק למבנים ולרכוש של התושבים הערבים.

 

במקביל, דיווחו פלסטינים כי מתנחלים הגיעו לשטחים של הכפר אל-מועייר, ליד עדי-עד שבבנימין, ופגעו בכ-50 עצי פרי. הפלסטינים התלוננו במינהל האזרחי ונפתחה חקירה.

 

באירוע אחר פינו כוחות הביטחון שתי סוכות מהמאחז בגבעה 18, הסמוך לקריית-ארבע. במקום היו כמה פעילי ימין. גלגלי רכב צה"לי נוקבו. בעקבות האירוע אמרו בצה"ל, כי הם רואים בחומרה כל ניסיון לפגוע בשוטרים או חיילים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית המריבה בחברון. "נמשיך בהתיישבות"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים