שתף קטע נבחר

נהריה: אם לתלמיד תקפה מחנכת באסיפת הורים

לא כך היתה אמורה להסתיים אסיפת ההורים לפתיחת השנה של כיתה ו' באחד מבתי הספר. עדת ראייה: "האסיפה התנהלה על מי מנוחות, אך לפתע האם החלה לצעוק על המורה, קמה ודחפה אותה, משכה בשערותיה והיכתה אותה בפנים". המורה פונתה לטיפול בבית החולים, האם נעצרה לחקירה

רגע אחרי תחילת שנת הלימודים, התפרצות אלימה ראשונה - דווקא מצד ההורים. אם לתלמיד בכיתה ו' באחד מבתי הספר היסודיים בנהריה, נעצרה אמש (יום ג') בחשד שתקפה את מחנכת הכיתה שבה לומד בנה, במהלך אסיפת הורים. המחנכת נשרטה ונחבלה בפניה ונזקקה לטיפול רפואי.

 

אחת האימהות שנכחה בכיתה סיפרה ל-ynet: "האסיפה התנהלה על מי מנוחות, אך בשלב מסוים אותה אמא החלה לצעוק על המורה, היא קמה ודחפה אותה. לאחר מכן משכה בשערותיה והיכתה אותה בפנים".

  

על פי העדויות, ההורים ניסו לעצור את האם המכה - אך המשימה לא היתה קלה. "היא היתה באטרף", סיפר אחד הנוכחים. "רק אחרי כמה דקות אפשר היה לשחרר אותה מהאחיזה במורה".

 

למקום הוזעק אמבולנס של מד"א מרחב אשר שפינה את המורה במצב קל לחדר המיון בבית החולים בנהריה. במשטרה אישרו ל-ynet כי הוגשה תלונה על ידי הנהלת בית הספר על תקיפה לכאורה של מחנכת הכיתה.

בעקבות התלונה עוכבה האם החשודה לחקירה. בחקירתה הראשונה לא סיפקה החשודה הסבר לסיבת התקיפה ובמשטרה הוחלט לעצור אותה להמשך חקירה. מחר תובא האישה לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בקריות.

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אנו מגנים בתוקף כל סוג של אלימות בין כותלי בית הספר. המשרד יפעל למיצוי הדין עם הורים שנוהגים באלימות כלפי אנשי חינוך. שר החינוך גדעון סער אמר בשבוע שעבר עם פתיחת שנת הלימודים, כי כל סוג של אלימות כלפי מנהלים, מורים וצוות חינוכי תענה באפס סובלנות ותועבר לטיפול משטרת ישראל. אנחנו נמתין לסיום בדיקת המשטרה בטרם יוחלט על המשך הצעדים".


פורסם לראשונה 08/09/2009 23:52

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המורה נחבלה בפניה. אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים