שתף קטע נבחר

איך הגיע נתניהו למוסקבה? במטוס של יוסי מימן

כשכולם שאלו לאן הוא נעלם, ביקר ראש הממשלה בחשאי במוסקבה. ל-ynet נודע כי כדי לחמוק מהעיתונאים, הוא חכר מטוס פרטי מחברה-בת של המיליונר יוסי מימן, מבעלי ערוץ 10 וחברת הגז המצרית, שמספקת אנרגיה לחברת חשמל

הדרך למוסקבה עברה במטוס פרטי. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהבוקר (ג') התברר כי "היעלמותו המסתורית" בתחילת השבוע הייתה בביקור בחשאי במוסקבה - חכר לצורך כך את אחד ממטוסיה של חברת "מרחב", בבעלותו של המיליונר יוסי מימן. ל-ynet נודע כי נתניהו בחר לחכור מטוס פרטי, משום שחשש כי טיסה במטוס של חיל-האוויר תהיה חשופה מדי לתקשורת בישראל וברוסיה.

 

לשכתו של נתניהו בחרה לצורך המשימה את חברת "מרחב", משום שלה היה מטוס פנוי במועד הטיסה המבוקש. מימן - מבעלי ערוץ 10 וחברת הגז המצרית EMG המספקת גז לחברת חשמל - אינו מעורב ישירות בהחכרת המטוסים, ואלה נעשות מול חברה-בת בבעלותו.

 

בלשכת ראש הממשלה וב"מרחב" סירבו למסור מידע על עלויות החכרת

 המטוס לרוסיה, שבו טסו עם ראש הממשלה גם שניים מאנשיו - היועץ לביטחון לאומי, עוזי ארד, והמזכיר הצבאי, מאיר כליפי. עם זאת, ההערכה היא שעלות כל שעת החכרה היא כמה אלפי דולרים - אותם שילמה הלשכה.

 

ככל הידוע, נתניהו יצא לרוסיה מנמל התעופה בן-גוריון שלשום בצהריים. לראש הממשלה התלוותה פמליה מצומצמת, שכללה שני ראשי ענפים ביחידה לאבטחת אישים ואת מאבטחיו האישיים של נתניהו, שנאספו ממטה השב"כ. אלה איבטחו את המטוס, שהמריא בשעות הצהריים, ושב ארצה למחרת בסביבות השעה שלוש לפנות בוקר. 

 

טיסתו של ראש הממשלה הייתה אפופת מסתורין, ולוותה בחרושת שמועות בארץ על אודות מעשיו. בעיתון היוצא לאור במזרח ירושלים דווח כי ביקר במדינה ערבית לה אין יחסים דיפלומטיים עם ישראל, ובכמה מקומות נמסר כי היה במטה המוסד. בלשכתו סירבו להגיב לידיעה, וטוענים גם היום כי עשה ב"מתקן ביטחוני בארץ". גם בחברת "מרחב" מסרבים להגיב.   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במטוס של יוסי: נתניהו
צילום: פלאש 90
צילום: חיים זיו
גז ותקשורת: מימן
צילום: חיים זיו
מומלצים