שתף קטע נבחר

יוצרת iGo תובעת מיליון ש' על הפצה פיראטית

GPS&More, היוצרת של תוכנת הניווט הפופולרית iGo, הגישה תביעה על סך מיליון שקלים כנגד אתר שהפיץ גירסה פיראטית של התוכנה ל-iPhone

תביעת ענק על סך מיליון שקלים לבעלי אתר תוכנות למכשיר ה-iPhone. המכשיר של חברת אפל עדיין לא נחת רשמית בישראל, אך כבר נרשם דיון בבית משפט על שמו.

 

מזה מספר שבועות מסתובבת ברשת תוכנת iGO פיראטית, עם מפות ישראל למכשיר ה-iPhone. זהו אחד מהמקרים שבו החברה עצמה טרם שיחררה את התוכנה באופן רשמי, אך מפתחים עצמאיים זריזים ממנה, כבר התאימו את הגרסה עם המפות של אירופה למפות של ישראל. קישורים לתוכנה הועלו למספר אתרים ופורומים בתחום.

 

האתר הראשון שנתבע הוא Sources, הידוע כמקור לתוכנות, סקירות אודות תוכנה ומשחקים למכשיר. כשהתקבלה התביעה החליטו בעלי האתר על סגירתו באופן עצמאי, עד קיום הבירור משפטי. בעלי האתר מספרים כי התביעה הגיעה ביום שישי בשעה 12:00 בצהריים, כאשר כבר היום (א') מתקיים דיון בבית משפט המחוזי בתל אביב.

 

א', אחד מבעלי האתר הסביר שמדובר בסך הכל באתר שמאפשר גישה להורדת תוכנות למכשיר ה-iPhone, התוכנות לא מאוכסנות על גבי האתר, אלא ניתנות להורדה באמצעות קישורים חיצוניים לאתרי צד ג'. האתר מתקיים מכספים פרטיים ואין בו כל כוונות רווח. לדבריו התביעה נחתה עליהם כרעם ביום בהיר.

 

עורכי הדין אלון פלס וגל אראל המייצגים את  Nav N Go מסרו: "אנו מקווים כי התביעה תגרום לאתרים ולגולשים רבים המפרים את זכויות מרשותינו בתוכנות הניווט באמצעות רשת האינטרנט לבצע חשיבה מחדש בעניין התנהלותם, שכן המשך ביצוע ההפרות עלול להביא למצב שלא ירחק היום ואף הם יקבלו כתבי תביעה דומים". עורכי הדין הבטיחו כי יגישו תביעות נגד אתרים נוספים אותם הזהירו, לדבריהם.

 

המידע הראשוני התקבל בדואר האדום

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים