שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הרצח הכפול: שאריות הצבע שהסגירו את המבתר

  אלי פחימה, החשוד ברצח ביאטריס ודניס רודוב וביתור גופותיהן, ניסה להסוות את מעשיו בכל דרך אפשרית. הוא צבע את כתמי הדם על הקירות, שפך חומר חיטוי לביוב ומירק את הרצפה. הוא רק לא שם לב שמישהו צילם אותו גורר שקיות לפח האשפה

  כך ניסה החשוד ברצח הכפול להסוות את מעשיו: במשטרה חושדים כי אלי פחימה, החשוד ברצח ביאטריס רודוב ובתה דניס, עשה מעל ומעבר כדי לא להיתפס. לפי החשד, הוא דאג לצבוע את קירות הבית, למרק את הרצפה בפוליש מיוחד, ואף שפך חומרי חיטוי למערכות הביוב. בסופו של דבר, אלה הדברים שהובילו למעצרו.

   

  מעצרו של פחימה, החשוד כי ביתר את הגופות לאחר רציחתן, הוארך היום (ב') בבית משפט השלום ברמלה בעשרה ימים נוספים על-ידי השופטת ליאורה פרנקל.

   זאת, בעקבות אישור מיוחד שקיבלו חוקרי יאחב"ל מהיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לאחר שחצו את 30 ימי מעצר.

   

  עד כה נותרו הפרטים מזירת הרצח חסויים, אולם כעת מתברר כי למרות הכחשותיו הגורפות של פחימה, במשטרה אספו מספר ראיות המחזקות את החשד כי הוא זה שרצח את שתי הנשים. ההערכה של החוקרים היא שפחימה, אשר ניהל רומן עם ביאטריס, רצח אותה ואת בתה בעקבות סכסוך כספי.

   

  לטענת החוקרים, הרצח עצמו בוצע בביתן של ביאטריס ודניס, שם גם בותרו גופותיהן. כאשר הגיעו החוקרים לזירת הרצח הם הופתעו לגלות את הדירה נקייה ומסודרת. כאן גבר חשדם, והם החלו לחפש סימנים שקשרו את פחימה לשיבוש הראיות בזירה.

   

  בין היתר, גילו החוקרים כי קירות הבית נצבעו מחדש בצבע טרי על מנת שלא יימצאו כתמי הדם של השתיים. אך למרות קפדנותו, הוא לא שם לב לשאריות הצבע שנותרו על ידיו. החוקרים מצאו גם חומרים כימיים במערכת הביוב של הבית, שעל פי החשד הוזרמו לתוך הצינורות במטרה להקשות על מציאת דגימות הדם של האם והבת.

   

  בנוסף לכך, בבדיקות שערכו החוקרים, הם גילו כי הבית קורצף על-ידי החשוד ברצח שעות ארוכות, ובזירה נמצאו לכך תימוכין על-ידי דגימות שנלקחו מחומרי הניקוי. החשד להימצאותם של החומרים הכימיים בדירה קיבלו ביסוס לאחר שנשלחו למעבדה לזיהוי פלילי במטה הארצי.

   

  עוד ראיה שמבססת את חשדם של החוקרים,

  היא תמונה שהשיגו מאחד הבתים הסמוכים, בה נראה פחימה גורר שקיות זבל כבדות לפח האשפה. על-פי החשד, באותן שקיות היו חלקי הגופות של השתיים.

   

  במהלך הדיון בבית המשפט ברמלה קבל פרקליטו של פחימה, עו"ד מנחם רובינשטיין, על הארכת המעצר הנוספת, ואמר כי בתום 30 ימים יש לשחרר את החשוד או להגיש נגדו כתב אישום. "המשטרה מראה לבית המשפט מה שהיא רוצה להראות ומסכמת שורה של פעולות שהיא רוצה לעשות", אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלי פחימה. ניקה וקרצף
  צילום: אבי מועלם
  ביאטריס ודניס רודוב
  צילום רפרודוקציה
  מומלצים