שתף קטע נבחר

"מכרנו צעצועים שלנו ואת הכסף נתנו לנזקקים"

כמחווה ספונטנית של רצון טוב החליטו ילדים בני עשר מאיזור המרכז לערוך בזאר מצעצועים, ספרים ואף מאפים ביתיים ולהקדיש את כל ההכנסות לילדים ממשפחות נזקקות. הסכום שנאסף, למעלה מאלף שקל, הועבר לידי ארגון "לתת". ילדים טובים באמצע הדרך

"רציתי למכור בפארק כל מיני דברים ואמרתי לעצמי, מה אני וחברים שלי צריכים את כל הכסף הזה? אנחנו מקבלים את כל מה שאנחנו רוצים מההורים. יש ילדים שאין להם את כל זה, אז למה פשוט לא ניתן את הכסף להם?" למסקנה זו הגיע מעין מזרחי (10), כשהחליט לגייס את חברי כיתתו, ה' ראשונה בבית ספר רמת-חן, למכירת חפציהם עבור הנזקקים.  

 

 

את אלף וששת השקלים (ועשרים האגורות) שאספו הילדים, הם החליטו להעביר לארגון "לתת" שמעביר בימי חול ולקראת החגים מזון לנזקקים באמצעות 150 עמותות הפזורות ברחבי הארץ. "את כל הכסף שאנחנו אוספים במסגרת הקמפיין מכניסים לחשבון בנק מיוחד שהוא אך ורק לקניית מזון, אנחנו הולכים עם זה, קונים הרבה

אוכל בזול, יש לנו שלושה מרכזים לוגיסטיים בכל הארץ, וכך אנחנו מעבירים את המזון דרך העמותות לעשרות אלפי משפחות נזקקות", מסביר ערן וינטרוב מנכ"ל "לתת".

 

 

וינטרוב, שעובד כבר שבע שנים בארגון, נרגש מהמחווה הנדיבה של מזרחי וחבריו "ילדים בעידן שלנו היום רוצים בדרך כלל הכל לעצמם ורק 'אני ואני ואני', לדעת שבגיל כזה כבר חושבים על מישהו אחר, זה משהו שבאמת מרחיב את הלב".

 

ואילו מזרחי, שהוסיף מכתב בשם ילדי כיתתו לכל אחת משבע המשפחות שתקבל חבילת מזון לחג בכסף שנאסף, ביקש לאחל: "אני רוצה לאחל לכל הנזקקים שייהנו מהמתנות ואני רוצה להגיד לחברים שלי תודה רבה, ואני מאוד מקווה שאנשים וילדים גם, מכל הארץ, יבואו ויתרמו אוכל וכסף למען ילדים נזקקים".  

 

  • ארגון לתת שואף לגייס 200 אלף ארוחות חג לנזקקים לקראת החג (שיחולקו באמצעות עמותות ברחבי הארץ). להצטרפות לארוחת חג וירטואלית לחצו כאן. בנוסף ניתן לתרום ארוחה באמצעות שליחת המילה 'לתת' בהודעת אס.אם.אס למספר 2255.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ילדים תורמים עמותת לתת
צילום: יהונתן צור
ילדים תורמים עמותת לתת
צילום: יהונתן צור
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים