שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הממשלה תמחק לתעשיינים ריבית חוב במיליונים
  משרדי התמ"ת והאוצר פתח במבצע לגבייה חד פעמית לגביית חובות בהיקף של כ-80 מיליון שקלים מחברות שקיבלו סיוע ממרכז ההשקעות ו-47 מיליון שקלים מחברות שקיבלו סיוע מהמדען הראשי. החייבים ישלמו את החוב בלא הריבית

  משרד התמ"ת ואגף החשב הכללי במשרד האוצר מקדמים מבצע מיוחד לגביית חובות ממפעלי תעשייה וחברות היי-טק, שקיבלו בעבר סיוע מהמדען הראשי וממרכז ההשקעות של התמ"ת.

   

  בתמ"ת מעריכים כי ההיקף הכולל של חובות החברות הללו מסתכם בכחצי מיליארד שקלים, אך כרגע מדובר במבצע חד פעמי שבמסגרתו ייגבו חובות בהיקף כולל של כ-80 מיליון שקלים מחברות שקיבלו סיוע ממרכז ההשקעות וחובות נוספים בהיקף של כ-47 מיליון שקלים מהמדען הראשי.

   

   

  במסגרת המבצע, תימחק לחייבים הריבית על חובותיהם והם ישלמו את הקרן וכספי הצמדה בלבד. זאת, אף שבתמ"ת מדגישים כי מדובר בחברות שהיו צריכות להחזיר כספים שניתנו להן בעבר עקב אי עמידה בקריטריונים הקבועים בחוק ההשקעות, ולא החזירו את חובן לאחר התראות חוזרות ונשנות של המשרד. מבצע הגבייה המיוחד והוויתורים לחייבים יארכו שלושה חודשים בלבד - ולאחר מכן ייגבה שוב הסכום המלא שמחייב החוק.

   

  לדברי מנכ"ל התמ"ת, שרון קדמי: "בכוונת המשרד לעודד את החייבים על ידי מתן פתרונות גמישים כדי להקל עליהן ולעודד עליהן להחזיר את חובותיהם. היעד שלנו הוא גביית החובות עד לסוף שנת 2010.

   

  "יחידות המשרד הונחו בשבוע האחרון לסייע באיתור החובות שניתנים להחזר. בימים האחרונים הוקמה והחלה לפעול מערכת ממוחשבת שפועלת בממשק עם המערכות המקצועיות במשרד ובעזרתה ניתן לבצע את האכיפה. בעתיד נבחן הקמה של מנגנון גבייה מסודר".

   

  שר התמ"ת, בנימין בן אליעזר, מוסיף: "בכוונתי לפנות לאוצר ולדאוג שכספי החובות יועברו להגדלת תקציב הסיוע לחברות ומפעלים שיתמקדו בתוספת תעסוקה".

   

  בתמ"ת סירבו למסור את שמות החברות שחייבות כספים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ הכנסת
  שר התמ"ת, בנימין בן אליעזר
  צילום: ערוץ הכנסת
  מומלצים