שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: יניב אדרי

  "הביטחון שלנו והיחס לגוף שלנו זה מי שאנחנו"

  אל תצפו ממארינה מקסימיליאן בלומין להצטנע ולהודות לנו על שבחרנו בה למקום הראשון ברשימת היפים והנכונים כי היא חושבת שאנחנו צודקים, ובדיוק בגלל זה אנחנו מתים עליה

  אז מה, מארינה מקסימיליאן בלומין, איך ההרגשה להיות הסמל החדש לנשיות?

  "זה אדיר בעיניי. זו היתה אחת מהמזימות שלי כשנרשמתי לאודישן של 'כוכב נולד'. הלכתי בשביל המוזיקה אבל מבחינה אסטרטגית חשבתי גם על האידיאל. רציתי להרחיב את איך שאנשים רואים דברים. הרי אנחנו, הנשים, יפות בכל צורה. זה תמיד העסיק אותי המון, כבר בגיל 16 היה לי רעיון לקמפיין עם שלטי חוצות וקטלוגים שמורכבים מאנשים צבעוניים, לא יפים אבל הכי נכונים. החיים האמיתיים זה הדבר הכי יפה. ועכשיו כשזה נהיה התדמית שלי זה מזין את עצמו".

   

  כמה מרענן. זוהי השנה החמישית שאנו בוחרים את המקום הראשון ברשימת "50 היפים והנכונים של 'פנאי פלוס'", ופוגשים צניעות מכמירת לב מצד מי שזכה במקום הראשון.

   

   

  כיף להם, מחמיא להם, כבוד גדול להם, אבל הם מעדיפים לא להרעיף על עצמם שבחים והם תמיד ישאלו אותנו "מה זה בעצם יפה ונכון", רק כדי להיות בטוחים. גם מארינה, רק בת 21, לא יודעת מה זה יפה ונכון, אבל אין לה בעיה כשאני מסבירה לה שהנשיות הבשלה, הבטוחה, והעוצמתית שהיא מייצגת בעבודתה, כמו במראה החיצוני העסיסי, הביאו אותה לראש הרשימה הזו.

   

  היא לא תצטנע, לעולם לא תרכין מבט, ותפלרטט עם התואר כפי שהיא עושה עם כל תפקיד שהיא כובשת בטלוויזיה, עם כל שיר שהיא מכניסה לאלבום החדש שיצא בקרוב, ועם כל כתב רכילות שמתקשר כדי לשאול אותה על הסטטוס הנוכחי עם אנחל בונני, וזוכה לדיס־אינפורמציה מהסוג המשעשע ביותר. תכף נגיע לכל זה, בינתיים היא מעדכנת אותי כי האהבה הגדולה שלה כרגע מורכבת מהחברות הכי טובות.

   

  "בדיוק כתבתי שיר אהבה לאשה, אפשר לפרש אותו בצורה רומנטית, אבל זו כל אהבה. אני אוהבת להסתכל על נשים יפות".

   

  מי האשה שהכי השפיעה עלייך?

  "כילדה, הערצתי את היופי של מרילין מונרו. היא היתה כמו שמש בשבילי. ואז גיליתי שהיא עשתה ניתוחים פלסטיים בפנים והיה לי מאוד קשה עם זה. זה גמר אותי, לחשוב שהיא לא אהבה את עצמה מספיק בצורה הטבעית".

   

  עכשיו גם את בלונדינית, כמו מרילין. אז את נהנית יותר?

  "כל הסיפור של הבלונד זה שרציתי שינוי אחרי 'חשופים'. כשחקנית בסדרה כזו אסור היה לי לעשות שינויים דרסטיים. פעם הייתי מסתפרת המון, כל חודש, עד שהיתה לי קרחת. איך שנגמרו הצילומים של הסדרה הייתי חייבת שינוי, לא רציתי לגזור כי כיף לי שהשיער ארוך, אז הלכתי על בלונד. אני מרגישה עדינה יותר ככה".


  בלומין. "כילדה, הערצתי את היופי של מרילין מונרו" (צילומים: יניב אדרי)

   

  במקרה של ממ"ב, קצת מקומם להמשיך לדוש בשינוי בשיער ובגזרה (ובכל זאת, אם חייבים: חדר כושר ונסיעות על אופניים מאפשרים לה לאכול כמו שהיא אוהבת, ולהיראות חטובה מתמיד), כשיש כל כך הרבה יותר. זו היתה השנה שלה בכל קנה מידה.

   

  ניצחון פמיניסטי משובב

  מי שזכתה במקום השני בעונה החמישית של "כוכב נולד" בשנת 2007, יצאה מיד לסיבוב הופעות שאחריו הגיעו שני סינגלים, "בית ספר למשחק" ו"סוף סוף". בשנה האחרונה החל מבול של הופעות טלוויזיונית ב־HOT: "רד בנד", "תמרות עשן" "סוזנה הבוכייה", וכמובן תפקיד קבוע בעונה השנייה של הדרמה היומית "חשופים", כבלאדי מירי, סקופיסטית חסרת גבולות.

   

  כל אותו זמן המשיכה לשיר - בהופעות שלה, עם רמי פורטיס שזיהה את הקסם וגייס אותה לדואט באלבום החדש שלו וכאורחת תדירה בהופעות של מוש בן ארי. בד בבד היא הובילה את סיפור הרכילות הג'וסי של השנה, כשניהלה רומן עם אנחל בונני, המבוגר ממנה ב־16 שנה, אך שעדיין ככל הנראה, לא חווה אשה אמיתית.

   

  העובדה שחובב הדוגמניות השדופות התאהב דווקא במארינה, היתה ניצחון פמיניסטי משובב, ששיאו בסשן צילומים פפראצי של השניים בחוף הים. המנה האחרונה של מקסימיליאן בלומין הוגשה לנו בחסות מפעלות "כוכב נולד", כשהנחתה בערוץ 24 "הצילו אני כוכב נולד", תוכנית גלגל ההצלה, שגם הפיקה מוזיקלית. אבל מארינה בכלל רוצה לדבר על מה שעתיד לקרות - ובעיקר על תקליט הבכורה המצופה.

   

  "אני ממליצה לכולם להתמקד בעכשיו ולהיות עסוקים כל הזמן. אם אני קולטת שהראש נודד לחוסר ביטחון, אני אומרת לעצמי, 'תתעסקי במשהו חדש ולא תהיי פנויה להבלים'. בסוף אוקטובר אני מעלה מופע חדש, אקספרימנטלי, אני חוזרת הביתה לשורשים המוזיקליים שלי. ועוד מעט אני נכנסת להקליט את הדיסק".

   

  עברו שנתיים מאז "כוכב נולד". הרגשת לחץ להוציא אלבום?

  "בכלל לא. מבחינתי, הוא צריך להיות דיסק בן זונה, לא משנה כמה זמן חיכו לו. איך שיצאתי מ'כוכב נולד' זו הייתי אני שאמרתי שניכנס ונקליט מיד, אבל טמירה ירדני, המנהלת שלי, קלטה משהו שאני לא: שאני משתנה מהר, וצריך לתת לזה עוד זמן. יש כל כך הרבה פרטים בדיסק, זה לא מספיק לשיר יפה ושיהיו שירים טובים. אני אוהבת לשמוע מוזיקה כשאני יודעת שהשקיעו בה בכל פרט, וככה אני רוצה שיקשיבו לדיסק שלי".

   

  את חושבת ללמוד משחק באופן מקצועי?

  "אני לא צריכה, כי משחק זה לא הדבר שלי. מוזיקה זה הדבר שלי, זה אני. המשחק מאתגר אותי, ממקצע אותי, וזה נורא מעניין מבחינה פסיכולוגית".


  "אני חוזרת הביתה לשורשים המוזיקליים שלי"

   

  ואיך את מסכמת את חוויית "חשופים"?

  "זאת לכאורה טלנובלה, אבל זו טלוויזיה שיש בה שליחות. בעיניי, זה ממש לא ברור מאליו שרם לנדס, המפיק, שהיה גם מפיק חדשות, עושה משהו שיגרום לאנשים להסתכל אחרת על התעשייה הזו. תמיד חשוב לי שכל מי שאעבוד איתו והוא איתי, זה מה שיהיה באוויר, שתהיה עננה של שליחות".

   

  "אני מרגישה שמשהו קורה לנשים בדור שלי"

  את שליחותה האישית כמחייה של חובי סטאר במסגרת "הצילו אני כוכב נולד", שהסתיימה בהדחתו הנוספת - היא גם מכתירה כהצלחה, על אף שלא תמהר לשוב להנחיה טלוויזיונית: "הנחיה לא מאתגרת אותי. היה מגניב שהיתה שעה בטלוויזיה שאני אחראית לתכנים שלה, והייתי מאוד רגועה ובשליטה, אבל דווקא בגלל זה, זה לא כל כך מעניין אותי. מה שהיה כיף זו ההזדמנות לעבוד עם המתמודדים. אני נורא אוהבת להפיק. אהיה מפיקה מוזיקלית גם בעתיד, אין לי ספק בזה".

   

  הרגשת כמו מנטורית של המתמודדים?

  "לא יודעת אם מנטורית, אבל היה שם משהו מיוחד ביני לביניהם. מה שחשוב זה שהם יעברו את מה שהם צריכים ויחליטו מה הם רוצים לעשות עם החיים שלהם".

   

  בעד מי היית בגמר?

  "מיי פיינגולד. ואני נורא שמחה שגם היא ברשימה שלכם. זה משמח ויפה מה שקורה מבחינה חברתית. אנשים שמקרינים שהם לא שמים זין, לכאורה קל להצביע עליהם, אבל כולם בסך הכל רוצים להיות כאלה, להגיד וואט דה פאק ולעשות מה שאני רוצה, לא משנה אם תצרחו עליי. הרי לאף אחד לא אכפת מה אעשה, אז עדיף שיהיה לי נוח. מיי ואני חוות את הדבר הזה. הביטחון שלנו והיחס לגוף שלנו זה מי שאנחנו".

   

  ומה לדעתך מצב הנשים, אלה שנולדו כך ואלה שלא?

  "הולך ומשתפר. אני מרגישה שמשהו קורה לנשים בדור שלי. משהו באוויר נהיה דחוס יותר והקצב של ההתפתחות מואץ. התודעה שלנו, הנשים, משתנה. אני בכלל פוסי מגנט, אני כל הזמן מושכת אליי בנות. אחד הדברים הטובים שקרו לי השנה זה שגיליתי את האהבה עם החברות שלי, זה דבר נפלא".

   

  בנות זה נפלא, אבל אני צריכה לשאול אותך גם על בנים. במיוחד על בן ספציפי.

  "לא בא לי לדבר על זה. נעים לי עכשיו, זה מה שחשוב".

   

  כן, מארינה לא ממש מוכנה לדבר על אנחל בונני, מה שלא מונע ממנה להתל בתקשורת ולהעניק שלל תשובות מעורפלות, הכחשות משונות לצד סשן תמונות פרובוקטיבי של השניים בעירום חלקי למוסף "זמנים מודרנים", שהוכיח אחרת.

   

  למה לא פשוט לומר את האמת בפה מלא?

  "מה שאני לא אגיד על זה, בכל מקרה לא יהיה ודאי, אז אתם לא תדעו. אני יכולה להמציא לכם משהו אם אתם רוצים אבל אתם לא רוצים נכון?"

   

  • עוד על מארינה מקסימיליאן בלומין, השנה האחרונה בחייה ושאר "היפים והנכונים של 2009", במגזין פנאי פלוס החדש והחגיגי

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בלומין על שער פנאי פלוס
  צילום: יניב אדרי
  לאתר ההטבות
  מומלצים