שתף קטע נבחר

"השחקנית אמרה 'ייפתחו השמיים' - והקהל הוצף"

יונה אליאן עמדה על הבמה בבית לסין - ובעיתוי מדהים החל זרם שוצף לרדת מהתקרה. מעטים מהצופים נותרו יבשים. "זה היה כמו מפלי הניאגרה", סיפרו כמה מהם ל-ynet

וזהו סוף המחזה: זה קרה אמש (יום ג'), לקראת סיום ההצגה "עלמה ורות" בתיאטרון "בית לסין" בתל-אביב. "נשמע פיצוץ אדיר, התקרה התעקמה ומים התחילו להשפריץ לכל עבר. לא זרזיף של מים - זה היה כמו מפלי הניאגרה", סיפרה ל-ynet עינת כהן, אחת הצופות. ההצגה הופסקה, השחקנים והקהל נמלטו, והאולם הוצף. כעת שוקלים בתאטרון כיצד לפצות את הצופים הרטובים.

 

סימה, תושבת בת-ים, קיבלה מהבוס שלה במתנה ליום הולדתה זוג כרטיס להצגה, והתרגשה מאוד. "זאת פעם ראשונה שאני בהצגה, ובגלל שאני ובעלי בקושי יוצאים מהבית לבלות נורא שמחתי. עשר דקות לפני הסוף, פתאום שמענו פיצוץ גדול ומלא מים ירדו מהתקרה, כמו מכלית ענקית. בהתחלה חשבנו שזה חלק מהצגה".


בכניסה לאולם המוצף (צילום: ירון ברנר)

 

אך כשהמים לא הפסיקו לרדת, הבינה שלא מדובר בחלק מתוכנן בחוויה. "פתאום נהיו כמה דקות של חושך, וחצי שעה ירדו שם מים ברציפות. עמדנו המומים. האולם הוצף והשחקנים לא ידעו איפה לקבור את עצמם. אנשים רצו החוצה ויצאו מהאולם חבולים וכפופי ראש. הסדרנים אמרו לנו שהתפוצץ צינור של מזגן ושאנחנו מתבקשים לפנות את המקום וזהו. הקופות סגורות ואין עם מי לדבר".

 

"אני עדיין רועדת, כמו אחרי תאונה"

גם כשהגיעה הביתה, לא נרגעה. "אני עדיין רועדת כמו אחרי שעוברים תאונת דרכים קלה. החולצה של בעלי נראית כאילו הוא חזר משפוצים, הכל מלא בוץ. השערות שלי מלאות בוץ, הבת שלי לא הבינה למה אני כל כך מלוכלכת. הייתי דורשת לפחות לקבל הצגה נוספת חינם, אבל על עוגמת הנפש הזו אני מצפה לפחות למנוי עונתי", אמרה סימה.

 

מאיר סבג מפתח תקווה סיפר שההתפרצות המפתיעה התרחשה ממש אחרי שיונה אליאן, אחת השחקניות, אמרה את המשפט "ייפתחו שערי שמים" - "אז היינו בטוחים שזה חלק מההצגה.

כשהתחלנו להרגיש את המים משפריצים הבנו שזה לא אפקט, וכולנו ברחנו החוצה. בהתחלה עוד הייתי בטוח שמדובר בפיגוע. אפילו השחקנים ברחו פנימה. מחר אני אתקשר לבקש כרטיס חוזר ואולי אפילו אדרוש יותר מאחד".

 

עינת כהן ובעלה לא נרטבו למזלם, כי ישבו ביציע, אבל בהחלט נותרו המומים: "זה הזוי, וגם נורא מתסכל - אני ממש רוצה לראות את סוף ההצגה".

 

מתיאטרון בית ליסין נמסר בתגובה: "באמצע ההצגה הופעלו הספרינקלרים (מתזים לכיבוי אש - ד.א.) מסיבה שאינה ברורה לנו ואכן, כפי שנמסר, נרטבו מאות צופים. ההצגה הופסקה והקהל הלך הביתה. התקלה אותרה והנושא נמצא בבדיקה. בהמשך יוחלט איך יפוצו צופי ההצגה".

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

בהכנת הידיעה השתתפה מרב יודילוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"כמו מכלית ענקית"
צילום: קובי כהן
"הכל מלא בוץ"
יונה אליאן. אכן, נפתחו השערים
צילום: יריב כץ
מומלצים