שתף קטע נבחר

לראשונה: תלמידים חלו בשפעת, ביה"ס ייסגר

מורי בית הספר "יובלים" בעפולה הודיעו להורים שמחר לא יתקיימו לימודים, לאחר ששני ילדים אובחנו כחולים בשפעת החזירים. ההורים טוענים כי ההודעה התעכבה לשווא, ושכבר בשבוע שעבר נודע על החולים. משרד החינוך: זו רק המלצה

יש שפעת - אין לימודים: לראשונה מאז הגיעה שפעת החזירים לישראל, הוחלט על הפסקת הלימודים בבית ספר בשל הידבקות תלמידים בנגיף. מחר לא יתקיימו הלימודים בבית הספר "יובלים" בעפולה, לאחר ששני תלמידים בו אובחנו כחולים במחלה. הורי התלמידים התלוננו על העיכוב בהחלטה על ההשבתה, ובמשרד החינוך טוענים כי מדובר ב"המלצה בלבד".

 

בבית הספר לומדים כ-60 ילדים הסובלים ממגבלות שונות, בהן גם שיתוק מוחין. בימים האחרונים חלו כ-15 ילדים ואנשי הצוות החינוכי -

 ושניים מהתלמידים אובחנו לפני כמה ימים באופן רישמי כחולים בשפעת החזירים.

 

כבר ביום חמישי שעבר דווח כי אחת מתלמידות בית הספר הוחזקה בבידוד בחדר האחות במשך יום שלם - לאחר שהגיעה לבית הספר כשהיא סובלת מחום והקאות ולאחר שטופלה בחדר המיון. הילדה לא אובחנה כחולה בנגיף, אולם קיבלה את תרופת ה"תמיפלו" משום שסבלה מחלק מתסמיני המחלה.

 

בעקבות החולים הרבים במוסד, פנתה יושבת ראש ועד ההורים, הילית שמואלי, למנהל בית הספר וביקשה להפסיק את הלימודים באופן זמני מחשש להתפשטות מגיפה. "כבר בתחילת השבוע הגיעו לבית הספר נציגים של משרד הבריאות שאמרו באופן לא רשמי כי יש לסגור את המקום. לקח להם שלושה ימים עד שהיום התקבלה ההחלטה הרשמית", סיפרה.

 

במשרד הבריאות העבירו היום בצהריים את המלצותיהם למשרד החינוך, ובערב התקבלה ההחלטה שלא לקיים מחר את הלימודים כצעד זהירות. "מנהל בית הספר ביקש ממני לעדכן את ההורים שבמקום הרמת כוסית חגיגית שהייתה מתוכננת למחר, נמצא שערים נעולים. אין לי בעיה עם ההחלטה, אך נראה שהתקבלה קצת מאוחר מדי משום שלטענת מנהל בית הספר המוסד ייסגר בשל אותם שני ילדים שחלו כבר ביום שישי", טענה שמואלי.

 

"זה מעורר סימני שאלה מדוע רק היום כמה ימים לאחר שאובחנו הילדים כחולים, מחליטים במשרד החינוך ובמשרד הבריאות לסגור את בית הספר", טענה.

 

לדבריה, הדבר מעורר חשש לגבי המשך הלימודים במקום. "כשמתקבלות כאלה החלטות שרירותיות, מי מבטיח לי שלאחר החג כשיחזרו הלימודים לסדרם, אכן יחלוף החשש מהמחלה ונוכל להחזיר את ילדינו בבטחה לספסל הלימודים?" תהתה.

 

מנהל בית הספר, יהודה גלברד, ביקש ממחנכות הכיתות להודיע לכל ההורים שמחר לא יתקיימו לימודים,

בתקווה שבית הספר ייפתח מחדש לאחר ראש השנה. ממשרד החינוך נמסר כי לא הוחלט לסגור את בית הספר, אלא הועברה המלצה להורים שלא לשלוח את ילדיהם מחר למוסד החינוכי.

 

"היום התקיימה התייעצות בין משרד הבריאות לבין מטה משרד החינוך ושם התקבלה ההמלצה. ההמלצה בעינה עד אחרי ראש השנה, ולאחר מכן תתקיים הערכת מצב מחודשת ותתקבלנה החלטות בהתאם", נמסר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא חוזרים לכיתה
צילום: ablestock
מומלצים