שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נגן Blu-Ray סולידי: BDP-120 של פיוניר

  נגן הבלוריי של Pioneer מדגם BDP-120 מגיע בעיצוב שחור מבריק, זהו הדגם הבסיסי בסדרה והוא תומך בפורמטי האודיו החדשים וכמובן גם בוידאו 1080p דרך יציאת HDMI. בדקנו

  במרוצת השנים, מאז הגיח פורמט ה- DVD לעולם, הצליחה חברת פיוניר למצב עצמה במיקום גבוה ביחס לכלל שוק יצרני הנגנים, תוך שהיא מצליחה לגרום ללקוחות להוציא מכיסם סכום נוסף עבור נגן הנושא את השם Pioneer מלפנים.

   

  השנים עברו ופורמט חדש יצא לעולם, זהו ה-Blu-ray שגורר אחריו השקת סדרות חדשות של נגנים. ה- BDP-120 אותו בדקנו הוא הנגן הבסיסי בסדרה של פיוניר.

   

  עוד ב-dtown: טלויזיות סמסונג LCD LED TV מסתמנות כהצלחה

   

  עיצוב ושלט רחוק

  פיוניר הפכה את הצבע השחור למוטיב מרכזי אותו הוביל קו מוצרי הדגל של החברה - פלזמות Kuro, גם הנגן שלפנינו מאמץ את אותו קו עיצובי: גוף הנגן שחור משחור והחזית מבריקה, השילוב של גוף דק יחסית, גימור שחור מבריק ואור כחלחל מביא למראה אלגנטי מאוד בסלון.

   

  החזית נקיה יחסית, גם לחצני השליטה המועטים מנווים חלק מפס דק שחור ואינם בולטים לעין, צג המידע בסיסי מאוד ומראה רק ספרות דיגיטליות, ללא אייקונים.

  מגש הדיסקים נמצא בצד ימין והוא נשלף החוצה בקול חרישי. איכות הגימור טובה מאוד, למרות משקל הנגן הצנום (2.7 ק"ג), הרושם הכללי איכותי ונראה כי פיוניר שומרת על הסטנדרטים גם כאן.

   

  שלט מזכיר את השלטים בסדרת פלזמות Kuro, גם כאן, הוא שחור, צר וארוך יחסית, עם לחצן Enter במרכזו וטבעת "רב חיצית" סביבו. מצאתי אותו נוח להפעלה, הלחצנים אמנם קטנים למדי, אבל המיקומים מסודרים באופן הגיוני, המשקל ממוקם במקום טוב באמצע (לא קל או כבד מדי) וצורתו נוחה לאחיזה.

   

  תפריטים, הגדרות ופתיחה מהירה

  מסך הבית של ה- BDP-120, מציג ארבעה מלבנים, המאפשרים לגשת אל התקליטור, לבצע שינוי הגדרות, החלפת שפה או לצפות בתמונות מדיסק.

   

  תפריט הגדרות ראשי, מאפשר לכוון פרמטרים של אודיו / וידאו, להפעיל מצב "הדלקה מהירה" או כיבוי אוטומטי, לשלוט על KURO LINK (שליטה עם השלט רחוק על מכשירים אחרים דרך חיבור HDMI), הגדרות ניגון דיסקים, הגדרות חיבור רשת, כיבוי תאורה קדמית, פרמוט או מחיקת תכנים על הדיסק או קי המצורף ולבסוף, גם עדכון גרסה (דרך USB) או איפוס הגדרות כללי. 

   

  תפריט הגדרות התמונה והצליל, מאפשר שליטה על פרמטרים בסיסיים למדי ומתאים בעיקר למשתמשים שאינם נוהגים לצלול אל תוך תתי תפריטים בחיפוש אחר פרמטרים מתקדמים לכיול התמונה ועוד. אי אפשר לשנות פרמטרים בתמונה (כמו בהירות, ניגודיות וכו') או לשלוט על עומק צבע, אבל ה-BDP-120 מסוגל להעביר עד איכות צבע של 36 ביט.

    

  בדומה לנגני בלוריי מדגמים מקבילים, גם ה- BDP-120 של פיוניר אינו שיאן מהירות כאשר מדובר בזמני טעינת דיסק או הדלקת מכשיר. כאשר מפעילים את האפשרות Quick Start, מתקצרים זמני ההפעלה באופן ניכר, זאת על חשבון צריכת חשמל מוגברת בזמן המתנה במצב Stand By.

   

  חיבור רשת

  הדגם הנסקר בכתבה זו, תומך בפרופיל BD-LIVE 2.0, מה שמאפשר לקבל מידע נוסף מהאינטרנט, קטעי בונוס ואף משחקים, כל זאת בכותרים נתמכים בלבד. לשם כך, יש לחבר כבל רשת ליציאת הרשת החוטית ולהכניס את ההגדרות הנדרשות.

   

  פרופיל BD-LIVE מחייב נפח אחסון של 1GB לפחות, עם ה- BDP-120 הגיע בחבילה גם דיסק און קי בנפח 2GB אותו יש לחבר לכניסת ה- USB מאחור. ניתן לפרמט את הדיסק החיצוני או למחוק רק את קבצי ה- BD-VIDEO שמצויים עליו, ע"י כניסה לתפריט ההגדרות המתאים.

     

  עוד ב-dtown: מאמרים בנושא קולנוע ביתי

   

  מה אפשר לנגן?

  רשימת סוגי הקבצים בהם תומך נגן Bluray זה מתחילה בקבצי Jpeg, אותם ניתן לצרוב על דיסק ולצפות בהם מעל גבי מסך הטלויזיה.

   

  בתחום האודיו, תומך ה- Pioneer בניגון תקליטורי מוזיקה (CD), כולל צרובים. בזמן ניגון הקבצים, מופיעה על המסך רשימת הקטעים, עם מידע על אורך כל קטע, פורמט הקובץ (PCM) והמיקום הנוכחי. במעבר לוידאו, מגלים תמיכה בפורמט DVD, בלוריי וגם AVCHD שהפך לפורמט המקובל במצלמות וידאו HD.

   

  כאשר מנגנים סרט DVD, מבצע הנגן UPSCALE, השוונו את איכות הוידאו בסצינה מתוך עותק DVD של "להציל את טוראי ראיין", בחיבור HDMI 1080p, כאשר הנגן מבצע Upscale לעומת חיבור HDMI 576i וביצוע הפעולה ע"י מעבד המסך. התמונה היתה חלקה ומוצלחת יותר כאשר פעולת ה- Upscale בוצעה דרך נגן ה- Blu-ray.


  סרטי Blu-ray

  התרגלנו זה מכבר לסטנדרט הגבוה של סרטי ה-Blu-ray ואכן הפיוניר אינו מאכזב כאן, עם הצגת תמונה וסאונד משובחים. הסרט "שעת שיא 3" מפגין תמונה מצוינת, חדה ומפורטת ועם זאת גם חפה מגרעיניות וגם פסקול ה- DTS Master Audio רעם בחדר בהפגנת עומק ותחושה מרטיטה.

   

  גם קזינו רויאל לא מאכזב בתמונה ובפסקול PCM רב ערוצי, הוא מפנה את הבמה לסלין דיון עם ערב מוזיקלי בלאס ווגאס בפסקול דולבי TrueHD, התמונה מפורטת וצבעונית וה- BDP-120 מעביר את החגיגה לעין באופן מהנה ומרשים.

   

  בזמן ניגון הסרט, לחיצה על לחצן Function בשלט, מעלה בפינה הימנית עליונה של המסך תפריט אפשרויות המציג מידע על מיקום נוכחי וזמנים וכמו כן, מאפשר לשנות פרמטרים שונים בסרט ללא הצורך בהפסקה, למשל שינוי פסקול, שפת כתוביות או זוית (בתלוי בכותר).


   

   

  לחצן Popup Menu, מעלה את התפריט המהיר שמצוי בד"כ בכותרי הבלוריי ומאפשר לקפוץ אל כל קטע או נקודת זמן מבוקשת בסרט, גם זה, ללא הצורך בהפסקת הצפיה והעלאת התפריט הראשי, כפי שהיה נדרש בנגני ה- DVD.


   

  סיכום

  ה- BDP-120 של פיוניר מגיע כמעט שנה לאחר שהנגן של סוני מדגם BDP 350 נחת בארץ, הנגן של סוני נמכר כיום במחיר זול יותר - קרוב יותר אל קו ה- 2,000 ש"ח, היתרון של פיוניר עליו הוא במפענחים הפנימיים שמסוגלים להמיר לפורמט PCM (למי שזקוק לכך).

   

  עבור בעלי רסיברים מודרניים לקולנוע ביתי שכוללים מפענח פנימי וכניסות HDMI, זה פחות רלוונטי, הם יבחרו בנגן בעל העיצוב המפתה יותר (וכאן יש יתרון, לטעמי, לפיוניר) וגם על סמך תנאי האחריות.

   

  כמו הסוני, גם ה- BDP-120 מגיע כשהוא פתוח לסרטי בלוריי מ- ZONE B בלבד (כותרים מאירופה וישראל), מה שאומר כי כותרים שנרכשו בארה"ב (Zone A) לא ינוגנו בהצלחה.

   

  בפועל, נכון להיום, המגבלה עדיין לא חמורה מאוד, כותרים המכילים הופעות מוזיקה אינם מוגבלי אזורים וגם חלק מהכותרים שהוגדרו כ- Zone A בלבד מתנגנים בהצלחה בנגני ZONE B, אבל זה כבר ענין של מזל. כותרי DVD מכל האיזורים, לעומת זאת, יתנגנו בהצלחה בפיוניר (מולטי זון DVD).

   

  פיוניר רקחה כאן נגן Blu-ray סולידי, הוא אינו משופע בתכונות כמו אחיו הגדולים ומתאים למשתמשים שרוצים לראות סרט HD באיכות גבוהה וללא התעסקויות מיותרות.

   

   

   

  Pioneer BDP-120 Review

  ציון:


   

  בעד: עיצוב וגימור (נגן + שלט), מפענחי אודיו פנימיים עבור דולבי דיגיטל ו- DTS Master Audio, אחריות 3 שנים.

  נגד: איטיות בזמני הפעלה (שלא במצב Quick start), אין תמיכה בפורמטי וידאו כגון DivX.

   

  מחיר: 2,850 ש"ח

  אחריות: שלוש שנות אחריות יבואן רשמי ט.ר.

   

  מפרט טכני 

  פורמטים נתמכים:

  Blu-ray disc (BD-ROM, BD-R, BD-RE)

  DVD-Video (DVD-R, DVD-R DL, DVD-RW)

  AVCHD (DVD-R, DVD-R DL, DVD-RW)

  CD (CD-DA)

  JPEG

   

  חיבורים:

  וידאו: HDMI, קומפוננט, קומפוזיט

  אודיו: HDMI, יציאה דיגיטלית אופטית, 2XRCA

  רשת חוטית 10/100 + חיבור USB עבור BD-LIVE בלבד.

   

  איכות וידאו: עד 1080p כולל 24p.

  אודיו: Dolby TrueHD, DTS Master Audio

   

  מידות: רוחב 420 מ"מ, גובה 58 מ"מ, עומק 268 מ"מ

  משקל: 2.7 ק"ג

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים