שתף קטע נבחר

נסראללה: ישראל - גרורה סרטנית שחייבת להיעלם

בנאום לרגל "יום ירושלים" השיעי, הבהיר מנהיג חיזבאללה למדינות ערב המתונות כי ההלכה האיסלאמית אוסרת על נורמליזציה עם ישראל. "לאיש אין זכות לוותר על אף שעל מאדמת פלסטין". הוא גם מתח ביקורת מרומזת על מצרים: "אינכם צריכים לתת לפלסטינים נשק, אבל הניחו להם להבריח"

לא רק נשיא איראן ניצל את "יום ירושלים" השיעי לתקיפת ישראל , אלא גם בעל בריתו בלבנון. מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, תקף הערב (יום ו') את מדינות ערב המתונות התומכות בנורמליזציה עם ישראל ואמר כי ידידות אינה הגישה הנכונה ביחס למדינה הציונית: "היא גרורה סרטנית שחייבת להיעלם".

 

חסן נסראללה נשא נאום לרגל "יום ירושלים", המצוין ביום השישי האחרון של הרמדאן בקרב העדה השיעית. בדבריו, שהוצגו על-פני מסך גדול במסגד המרכזי של חיזבאללה ברובע הדאחיה בדרום ביירות, הדגיש נסראללה: "הנורמליזציה עם ישראל אסורה, וזה מה שהסכימו עליו כל חכמי ההלכה. פלסטין מהים ועד הנהר היא רכושה של האומה הפלסטינית.

 

"אין לציונים שום זכות על הארץ הזאת. אין לאף אחד - פלסטיני, ערבי, מוסלמי או נוצרי - זכות לוותר ולו על שעל אחד מאדמת פלסטין. הישות הישראלית היא תוקפנית, סרטנית ובלתי חוקית. אסור לאיש להכיר בה ובקיומה, לשאת ולתת איתה או לקיים עימה קשרי נורמליזציה. אנו נמשיך להאמין שהיא גרורה סרטנית שחייבת להיעלם".

 

מנהיג חיזבאללה קשר בין תמיכתו בארגונים הפלסטיניים לבין ביקורתו המרומזת על המדינות המתונות, ובראשן מצרים. "תמכו בעם הפלסטיני ובהתנגדות הפלסטינית - הסירו את המצור מעליהם", הוא קרא בנאומו. "אינכם צריכים לתת להם נשק, אבל הניחו להם להבריח נשק".

 

"אם אינכם רוצים לסייע לפלסטינים, איראן ואחמדינג'אד יסייעו להם. אולם אל תציידו את ישראל במידע על המנהרות הפלסטיניות, על מנהיגיהם

ועל המקומות בהם הם נמצאים. כפי שאמרתי כבר למנהיגים הערבים במהלך מלחמת יולי (מלחמת לבנון השנייה - ר.נ.): או שתתמכו בעם הפלסטיני או שתניחו לו", הוסיף.

 

נסראללה התייחס גם לאפשרות שתפרוץ מלחמה נוספת באזור ואמר כי "אם ישראל תתקוף את לבנון בעתיד, נצטרך להפוך את האיום להזדמנות. הם יבואו עם שש אוגדות לאדמתנו. אם נצליח לכתוש ולהחריב אותם, איזה עתיד יהיה לישראל באזור? כשאמרתי שהמלחמה הבאה תשנה את פני האזור, היה מי שאמר: 'נסראללה מחזיק בנשק גרעיני'. זה אינו נכון. הנשק הזה אסור על פי ההלכה, אבל אם נשבור את הצבא הישראלי ונשמיד אותו, איזה עתיד יהיה לישראל?"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצרים במוקד. נסראללה
צילום: רויטרס
מומלצים