שתף קטע נבחר

אישום: בנו של אלפרון סחט צעיר שהימר ברשת

בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל-אביב, מואשמים אלעד אלפרון וקטין נוסף, בקשירת קשר לביצוע פשע וסחיטה באיומים

"אני הולך להסתבך אבל אתה תקבל את המכות של החיים שלך" - כך אמר הקטין הנאשם יחד עם אלעד אלפרון לנהג מונית שהתקשה להחזיר לו חוב. כתב אישום חמור הוגש בצהריים (יום ד') נגד השניים, בגין קשירת קשר לביצוע פשע וסחיטה באיומים. בכתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל-אביב, נאשמים השניים כי סחטו צעיר שלווה מהם כסף לצורך הימורים באינטרנט ונהג מונית. אלעד אלפרון הוא בנו של העבריין יעקב אלפרון שחוסל בפיצוץ מכוניתו. 

 

על פי כתב האישום, אלפרון והנער בן ה-17 סחטו אנשים, כאשר הנער הוא "הרוח החיה" מאחורי העבירות. הקטין נאשם כי הלווה סכום של 60 אלף שקלים לנהג מונית שנקלע לחובות, אך כשהנהג לא עמד בהחזרת החוב, איים עליו הנער: "היום זה יהיה הסוף שלך. תזכור, אני נשבע לך בספר התורה שאני שורף אותך...אני הולך להסתבך אבל אתה תקבל את המכות של החיים שלך. תסתכל על הגוף שלך, כי בעוד כמה ימים הוא ייראה אחרת".

 

בהזדמנות אחרת הכריחו אלפרון, הנער ונאשם נוסף, אברהם גלעדי, את נהג המונית להסיע אותם ליעדים שונים, כך נטען בכתב האישום. במהלך הנסיעה הקטין משך את ההגה בניסיון להפחיד את הנהג. אלפרון נאשם עוד, כי הלווה לצעיר שהכיר 20 אלף שקלים ודרש ממנו בחזרה 36 אלף שקלים. כאשר אותו צעיר, התמכר להימורים, ביקש ממנו להוריד את סכום הריבית - הוא איים עליו והטיל עליו קנס.

 

המשטרה האזינה בסתר

אלעד אלפרון מואשם בחמישה סעיפים בסך הכל: שני אישומים של קשירת קשר לביצוע פשע (סחיטה באיומים), שני אישומים של סחיטה באיומים שהביאה לידי מעשה, ובסחיטה באיומים. הקטין מואשם בארבעה אישומים של סחיטה באיומים שהביאה לידי מעשה, שני אישומים של סחיטה באיומים, סחיטה בכוח, שלושה אישומים של קשירת קשר לביצוע פשע, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה ובאישום של קשירת קשר לעוון. 

 

אלעד אלפרון ושותפו נעצרו לאחרונה בחשד שגרמו להפסדים לנערים שהימרו, ולאחר מכן העניקו להם הלוואות בריבית של בין 60-70 אחוז לחודש.

אחד הנערים אף הפסיד 30 אלף שקל. במשטרה תיעדו באמצעות האזנות סתר שיחת טלפון בין אלפרון לבין אותו נער.

 

בעקבות המעצר נמסר לבית המשפט, כי אחד הנערים ביקש להקטין את הריבית, ובן משפחת אלפרון נשלח להעביר לו "ליטוף" (מכה קטנה). לאחר מכן התקשרו לאותו נער והסבירו לו שאלעד אלפרון כועס עליו וידאג שישרטו לו את הפנים ויתנו לו שתי סטירות. אותו נער נשלח לגמילה מהימורים. אחד הנערים מסר עדות במשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלעד אלפרון בבית המשפט
צילום: ירון ברנר
מומלצים