שתף קטע נבחר

ילדי עובדים זרים כותבים לנתניהו: זה ביתי

היום צפוי להתכנס פורום השרים המטפל בגירוש עובדים זרים הורים לילדים. לקראת הדיון, שלחו הילדים מכתבים לראש הממשלה, לשרים ולח"כים בבקשה שיאפשרו להם להישאר בארץ. "החלום שלי זה לגדול, ללמוד, לשרת בצה"ל ולהיות חלק מהחברה הישראלית", כתב בן 12 שהגיע מקולומביה

גירוש 1,200 ילדי העובדים הזרים נדחה באופן זמני ל-1 בנובמבר, אך היום (יום ג') צפוי להתכנס פורום השרים המטפלים בנושא - המורכב משר האוצר, שר הפנים ושר המשפטים. לקראת הדיון שלחו עשרות ילדי עובדים זרים מכתבים מרגשים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשרים ולח"כים. כמה מהמכתבים הגיעו לידי ynet.

 

ילד בן 12, שהגיע לארץ מקולומביה כשהיה בן 5, כתב: "לכבוד ראש הממשלה היקר, אני חי בארץ ישראל מזה שבע שנים עם משפחתי, הייתי בגן ולמדתי בבית ספר כמו כל ילד ישראלי שנולד וחי בארץ ישראל. החלום שלי זה לגדול, ללמוד ולשרת בצבא ההגנה לישראל ובסופו של דבר להקים משפחה ולהיות חלק מהחברה הישראלית. אני לא רואה את עצמי חי בשום מדינה אחרת כי זוהי ארצי, וזהו ביתי. אני פונה אליך אדוני ראש הממשלה היקר, משום שאתה היחידי שיכול לעזור לי להגשים את חלומי".

 

.

 

ילדה נוספת, גם היא בת 12, סיפרה כי היא בת לעובדת זרה. "אני ואמא שלי התברכנו בכך שקיבלנו תעודת זהות, אך לצערי ישנם הרבה אנשים וחברים שלומדים איתי, שגרים לידי שהם מועמדים בפני גירוש. לעיתים קרובות היו עוצרים את אמא שלי ברחוב וכל הזמן הזה חששתי שיקחו ממני את אמא שלי. אין לכם מושג מה זה לחיות בפחד מתמיד של גירוש, שמסתכלים עליך מלמעלה, כאילו אתה לא שווה, כאילו אתה מסוג ב'. אני לא מבינה איך כל הזמן מדברים איתנו בבית ספר על דמוקרטיה ושוויון ועל זכויות הילד ומצד שני מפרים בבת אחת כל זכות בסיסית לקיום חיים נורמליים, יציבים ומלאי ביטחון".

 

שלוש ילדות משכונת שפירא בתל-אביב, כתבו מכתב מעוטר בפרחים ולבבות: "לביבי נתניהו, חבל שאתם מגרשים מהארץ ילדים שהם חברים שלי, רק בגלל תעודת זהות. חבל שניפרד מחברות שלנו. עושים טעות גדולה שרוצים לגרש אותן, כי פה הן נולדו וזאת הארץ שלהם והן שייכות למקום הזה ואנחנו אוהבות אותן מאוד".

 

שטייניץ וישי בעד הגירוש

שר האוצר יובל שטייניץ, שר הפנים אלי ישי ושר המשפטים יעקב נאמן ימליצו על פתרון לסוגייה הטעונה. מלשכתו של שר האוצר נמסר, כי הוא מסרב להתייחס לסוגיה של ילדי עובדים זרים ועמדתו הכללית לא השתנתה: "מספר העובדים הזרים במדינת ישראל גבוה ביותר יחסית לשאר

 מדינות העולם. הכמות האדירה של כוח העבודה הזול, משפיעה על רמת השכר הבסיסי שצפויה לעלות אם מספרם יצטמצם. סוגיית החקיקה בנושא חשובה גם בנושא הענישה של המעסיקים של עובדים לא חוקיים. אם לא נבלום את התופעה הזו, הדבר יהווה איום על המפעל הציוני".

 

מלשכתו של שר הפנים נמסר "השר ישי סבור שנכון לפעול כדי ליישם את החלטות הממשלה ולצמצם את כמות העובדים הזרים. נכון על פי השר ישי להגיש הצעות מחליטים שיקשיחו על מעסיקים, שמעסיקים עובדים לא חוקיים. כמו כן ראוי לקדם מהלכים שיקשו על הזרים לנצל פרצות בחוק". בהקשר לסוגיית הילדים, סבור שר הפנים, כי "ראוי לנהוג בהומניות תוך שמירת המטרה שממשלת ישראל הציבה לעצמה". את תגובתו של שר המשפטים לא ניתן היה להשיג.

 

במהלך השבוע אמור ראש הממשלה לפגוש את שלושת השרים, וגם את השרים החברים בקבינט הכלכלי-חברתי, כדי לדון בסוגיה. העובדים וגם ילדיהם מחכים להחלטה.


פורסם לראשונה 29/09/2009 00:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת עובדים זרים. ארכיון
צילום: דודו אזולאי
מומלצים