שתף קטע נבחר

מכין התביעה בלונדון: לא נרפה מברק והישראלים

עו"ד עלי טייב, שהכין את התביעה נגד השר אהוד ברק, אמר ל-ynet שהחלטת בית המשפט שלא לעצור את שר הביטחון לא תרפה את ידיו. לדבריו, כל ישראלי שיגיע לבריטניה "יצטרך להכיר בעובדה שאנו נמשיך לבדוק כיצד נוכל להוציא נגדו צו מעצר"

מכין תיק התביעה נגד שר הביטחון, אהוד ברק, הצהיר אמש (יום ג') שמידה ולקוחותיו ידרשו זאת - לא ירפה מהניסיון לתבוע בכירים ישראלים על פשעי מלחמה, למרות שבית משפט בבריטניה דחה את התביעה.

 

עו"ד עלי טייב, בריטי ממוצא פקיסטני, שהעביר את התביעה לעו"ד מישל מסיח, האיש שהגיש אותה לבית המשפט, אמר ל-ynet כי הוא מזהיר כל בכיר ישראל שיגיע לבריטניה.

"הוא יצטרך להכיר בעובדה שאנו לא נרפה ונמשיך לבדוק כיצד נוכל, כמובן בדרך משפטית, להוציא נגדו צו מעצר. בנוסף נבדוק את עניין החסינות".

 

מכין תיק התביעה אמר כי המשרד שבו הוא עובד עוסק בנושאי זכויות אדם. "אין לי דבר נגד ישראל", הוא הבהיר. "זו לא מתקפה אישית, על-אף שיש לי דעות פוליטיות, שהן לא קשורות למקרה". לדבריו, הוא לא פוסל את האפשרות לייצג מתנחל, שיטען כי אנשי חמאס תקפו את ביתו ובני משפחתו.

 

עו"ד טייב אמר שהוא מאוכזב מהפסיקה. לטענתו, ללא החסינות - בית משפט בבריטניה היה מוציא צו מעצר. לדבריו, הוא לא מתכוון לערער על ההחלטה.


ההפגנה נגד ברק בברייטון (צילום: AFP)

 

התביעה הוגשה לבית משפט בלונדון, כשהיא מבססת את טענותיה על היותו של ברק שר הביטחון בממשלה הנוכחית ובממשלה הקודמת, שתחתיה נערך מבצע "עופרת יצוקה" בחודשים דצמבר-ינואר האחרונים. דו"ח גולדסטון קובע כי במהלך

המבצע בוצעו לכאורה פשעי מלחמה מצד ישראל וחמאס. עו"ד טייב מבסס רבות מטענותיו על הדו"ח, שהתפרסם לפני כשבועיים.

 

בזמן שאהוד ברק השתתף בוועידת מפלגת הלייבור בברייטון ונפגש עם ראש הממשלה גורדון בראון, הפגינו כמה בני-אדם מחוץ למלון בו התקיימה הוועידה. המפגינים מחו על מעורבתו של ברק במבצע "עופרת יצוקה" והניפו שלטים שעליהם נכתב בין היתר: "צדק לעזה - עצרו את ברק".

 

על רקע המהומה, כתב שגריר ישראל בלונדון, רון פרושאור, מאמר ב"טיימס" הלונדוני. הוא תקף את התובעים וגם את מועצת זכויות האדם של האו"ם, שבמסגרתה הוגש דו"ח גולדסטון. "אי אפשר להתעלם מהאובססיה של מועצת זכויות האדם של האו"ם עם ישראל. בשלוש השנים האחרונות המועצה קיבלה 25 החלטות נגד מדינות - 20 מהן היו נגד ישראל. מתמטיקה פשוטה מראה שישראל, מדינה דמוקרטית קטנה המאוימת על-ידי טרור, אשמה ב-80 אחוזים מהפרות זכויות האדם בעולם. הדבר מגוחך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
ברק עם ר"מ בריטניה. לא ייתבע
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים