שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: רועי צוקרמן

  מסביב לארץ, בענתיקה משופצת ובתמונות

  רועי צוקרמן החליט להקיף את המדינה ולבקר ב-40 הערים הגדולות בישראל, כשהוא מצוייד במכונית ענתיקה נדירה אותה שיפץ עד הבורג האחרון. 1,718 ק"מ מאוחר יותר, התמונות לפניכם

  לא בכל יום יוצא בעל רכב לחגוג יום הולדת למכוניתו, ועוד בנסיעה של יותר מ-1,700 ק"מ ל-40 ערים בישראל. אבל זה בדיוק מה שעשה רועי צוקרמן, כתב ערוץ הרכב של ynet, כדי לציין את יום הולדתה ה-40 של מכונית נדירה מדגם ויניאלה גאמין - רכב שרק 300 מסוגו יוצרו בין השנים 1967-1971. המכונית של רועי, המכונה בקצרה "ויני", הגיעה לישראל ב-1971, שנתיים לאחר שיוצרה באיטליה, ונמצאת בבעלותו מאז שנת 2003. לפני כשנתיים עברה ויני שיפוץ מכני וקוסמטי מקיף, שאת סופו המשמח הבאנו עבורכם כחלק מפרויקט סיקור השקת מכוניות קלאסיות בווידאו, שהסתיים לאחרונה.

   


  ויני ליד שלט העיר גבעתיים, מקום 26 בישראל (צילומים: רועי צוקרמן) 

   

  במסגרת מסע יום ההולדת, רועי צילם את מכוניתו ליד שלט "ברוכים הבאים" של 40 הערים הגדולות בישראל, לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. המסע נערך במשך שישה ימי שבת, בשעת בוקר מוקדמת. הבחירה ביום ובשעה יוצאת הדופן - ארבע לפנות בוקר - נבעה מהרצון להתמודד עם כמה שפחות תנועה בכבישים, אך בעיקר כדי למנוע מהמנוע הקטן ומקורר האוויר מאמץ-יתר.

   

  את סיפור המסע וסיפורן של 40 הערים הגדולות בישראל, תוכלו למצוא ב"מדריך ויני לערים בישראל". שם נמצאת תמונת כל עיר, פירוט היסטוריה קצר ופרטים נוספים על מהלך המסע.


  ברוכים הבאים לטבריה, העיר ה-36 בגודלה

   

  מי זו ויני?

  • ויניאלה גאמין מתוצרת סדנת ויניאלה (Vignale), איטליה
  • מבוססת על מכלולי פיאט 500 (מנוע אחורי)
  • מנוע 500 סמ"ק עם שני צילינדרים ו-21.5 כ"ס
  • מהירות מרבית - 97 קמ"ש
  • מידות: אורך 302 ס"מ, רוחב: 130 ס"מ, גובה: 119 ס"מ, בסיס גלגלים: 180 ס"מ

   

  רועי צוקרמן הוא כתב ערוץ הרכב של ynet

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מצטלמת באילת, העיר הדרומית ביותר
  צילום: רועי צוקרמן
  העיר ה-23 בגודלה - רמלה
  צילום: רועי צוקרמן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים