שתף קטע נבחר

בכיר חמאס: "עסקת הווידאו" - בסיס לאופטימיות

מחזיק תיק שליט בחמאס, אוסאמה אל-מוזייני, אמר כי לצד מאמצי התיווך של מצרים, העסקה התאפשרה "הודות למאמץ של המתווך הגרמני וליכולתו ליצור פריצת דרך". בישראל אומרים כי בקלטת, שאורכה כדקה, שליט מצולם כשפניו אל המצלמה

מחזיק תיק שליט בחמאס, אוסאמה אל-מוזייני, הצטרף למברכים על "עסקת הווידאו" ואמר אחר הצהריים (יום ד') כי העסקה נותנת בסיס לאופטימיות. הוא אישר כי למתווך הגרמני היה תפקיד מרכזי בעסקה, לצד מאמצי התיווך של מצרים.

 

במקביל, נחשפים הערב פרטים חדשים על אופי הקלטת שתועבר לישראל. מדובר בקלטת

באורך דקה ובירושלים אומרים כי החייל החטוף מצולם כשפניו אל המצלמה. הקלטת תכלול גם הוכחות לכך שהיא צולמה בתקופה האחרונה.

 

"העסקה הזו התאפשרה הודות למאמץ של המתווך הגרמני וליכולתו ליצור פריצת דרך", הבהיר אל-מוזייני, "אנו לא רוצים לטבוע באופטימיות כי ישנם עדיין מכשולים, אבל העסקה החלקית הזו נותנת בסיס לאופטימיות".

 

אל-מוזייני ציין כי יתר הפלסטיניות האסירות בבתי הכלא הישראליים ישוחררו במסגרת

השלב הראשון של עסקת שליט. לדבריו, בשלב הראשון של העסקה ישוחררו 28 אסירות נוספות, בהן אסירות תושבות ירושלים.

 

במשפחת שליט בירכו בצהריים על העסקה, במהלכה יתקבל אות חיים מצולם מהחייל המוחזק בידי חמאס, בתמורה לשחרור 20 אסירות פלסטיניות. "אנו מצפים בכיליון עיניים לקבל אימות חיים אותנטי ראשון מגלעד", נמסר.

 

גם הנשיא שמעון פרס התייחס היום לפריצת הדרך במשא ומתן והבהיר כי "זהו צעד חשוב, אך יחיד. הדרך לשחרורו של גלעד שליט עודנה ארוכה ואנחנו לא רוצים לייצר אשליות".

 

העסקה אמורה לצאת לפועל ביום שישי השבוע. רשימת האסירות שצפויות להשתחרר התפרסמה באתר האינטרנט של שירות בתי הסוהר. הדבר יאפשר עתירות נגד שחרורן, במהלך 48 השעות עד לקיום העסקה.

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציור של גלעד שליט בעזה
צילום: רויטרס
מומלצים