שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סנונית ראשונה: שוחררה אסירה פלסטינית
  אמש שוחררה מהכלא האסירה הראשונה במסגרת עסקת הקלטת של שליט. בראא'ה אל-מאלכי, בת 15, שהורשעה בניסיון לגרימת מוות, שבה לבית משפחתה במחנה הפליטים ג'לזון ליד רמאללה

  עסקת קלטת הווידאו של גלעד שליט תמורת 20 אסירות פלסטיניות כבר יוצאת לדרך. אמש (יום ד') שוחררה מהכלא האסירה הראשונה, בראא'ה אל-מאלכי, בת 15. היא הורשעה בניסיון לגרימת מוות בהחזקת סכין והייתה אמורה להשתחרר בנובמבר 2009.

   

  היא שבה לבית משפחתה במחנה הפליטים ג'לזון ליד רמאללה, וזכתה לחיבוקים ונשיקות מהוריה: "השופט מסר את החלטתו לשחרר אותי. השם שלי היה חלק מהעסקה. הם החליטו לשחרר נשים", אמרה. בבית המשפחה התקבצו גם מכריה.


  אביה של המשוחררת הראשונה קיבל את פניה בחום (צילום: AP)

   

  10 אסירות ביטחוניות הועברו כבר אתמול מכלא דמון לכלא השרון, שם מרוכזות כל 19 האסירות הביטחוניות לקראת שחרורן מחר. הן יעברו תהליך של בדיקה רפואית וזיהוי. נציגי הצלב האדום יפגשו אותן במהלך היממה הקרובה.

   

  אמש שוחחה עם ynet הנא קייסי, תושבת שכם, שבתה, איאת קייסי, אמורה להשתחרר בקרוב. "זה יום של אושר גדול". קייסי נעצרה בנובמבר 2007, בחשד שתכננה להחדיר מחבלת לשטח ישראל, כנקמה על הריגת ארוסה בידי צה"ל. היא פעלה במסגרת ארגון גדודי חללי אל-אקצה של הפתח. בעוד חודש וחצי הייתה אמורה להשתחרר בכל מקרה, אך האם מספרת כי בכל מקרה שמחה מאוד לשמוע את ההודעה: "אני מודה לכם על החדשה המדהימה הזאת. הייתי מעדיפה שיכניסו אותי ואת כל ילדיי לכלא ולא יקחו את איאת שהיא בתי היחידה".

   

  מלבד איאת, גם שניים מבניה עדיין כלואים בישראל. האם מספרת כי ב-22 חודשי המאסר של בתה, היא זכתה לראותה פעמיים בלבד, "משום מה, הישראלים החליטו שאני 'מנועה ביטחונית'. אני רק מאחלת שכל האסירות והאסירים ישוחררו כדי שהשמחה תהיה מלאה".

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,194 ימים.

   

  בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בראא'ה אל-מאלכי במחיצת הוריה
  צילום: AP
  מחכים לבואו
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים