שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קרייזלר מתאוששת - והכל תודות לפיאט

  לאחר שהשתלטה על קרייזלר בחודש מאי, מעלה יצרנית הרכב האיטלקית הילוך, ומתכננת עבורה שורה של דגמים חדשים. מנכ"ל פיאט וקרייזלר: לדגמים החדשים יהיה עתיד מזהיר

  חמישה חודשים בדיוק לאחר שהצליחה להשתלט על קרייזלר, מעבירה פיאט הילוך ונערכת לבצע שורת מהלכים, שמטרתם להציל את ענקית הרכב האמריקנית. פיאט, המחזיקה כיום ב-20% מהיצרנית פושטת הרגל, תקבל 15% נוספים ותחזיק ב-35% מהמניות אם תוכניתה תצליח.

   

  עיקרי התוכנית של פיאט מתרכזים, שלא במפתיע, בהצגת שורת דגמים חדשים. קרייזלר סבלה בשנים האחרונות ממחסור משווע בדגמים עדכניים - בעיקר של מכוניות קטנות. זאת, בנוסף לעובדה כי בעלות הבית הקודמות, חברת סרברוס וקונצרן דיימלר (מרצדס), קיצצו משמעותית את תקציבי פיתוח הדגמים, עקב ההפסדים הכבדים של הקונצרן. כתוצאה מכך מציעה כיום קרייזלר מבחר דגמים מצומצם, מיושן ובאיכות ירודה, שפוגע באטרקטיביות שלה בארה"ב ובשווקים נוספים.


  קרייזלר סברינג. ספגה ביקורת על איכות נמוכה - פיאט מבטיחה לשפר

   

  לפי התוכנית של פיאט, דגם חדש ראשון יוצג כבר בעוד כשנתיים (סוף 2011) - זמן קצר מאוד במונחי יצרניות הרכב, הזקוקות בדרך כלל לפחות לשלוש עד ארבע שנות פיתוח רכב חדש. ב-2012 יוצגו מספר דגמים נוספים, ועד אז פיאט תתמקד בשיפור איכות תאי הנוסעים, אחת הסיבות למצבה הבעייתי של היצרנית. בנוסף, קרייזלר תשווק עבור פיאט את ה-500, החל ב-2010.

   

  מנכ"ל פיאט וקרייזלר, סרג'יו מרקיונה, אמר לאחרונה כי קרייזלר סברינג ודודג' אוונג'ר (החולקות פלטפורמה), לא יבוטלו בסוף מחזור חייהן (2010), כפי שתכננה קרייזלר. במקום, שני הדגמים ישודרגו. מרקיונה הבטיח כי לדגמים החדשים צפוי "עתיד מזהיר", וכי ה"לקוחות יאהבו את התוצאה".

   

  בפיאט מתכננים גם להקים מותג חדש לכלי הרכב המסחריים של קרייזלר, תחת השם ראם (Ram). שם זה, הייך כיום רק לאחד מהטנדרים של דודג', ירכז תחתיו את כל מסחריות היצרנית. בפיאט מעוניינים להפריד בין מכוניות הנוסעים של דודג' לבין המסחריות, במטרה לבנות מותג פרטיות ספורטיבי, בדומה לאלפא רומיאו באירופה. דגמי אלפא רומיאו ודודג' אף יחלקו פלטפורמות, במהלך שיחלחל בהדרגה לכל דגמי היצרניות. המטרה - חסכון בעלויות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מרקיונה. כל המנועים קדימה
  צילום: AP
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים