שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ראש בראש: נוקיה N86 נגד סוני אריקסון W995

  מכשירי המולטימדיה הסלולריים החדשים מבטיחים לעשות הכל. לקחנו את שני מכשירי היוקרה להשוואה ראש בראש. לנו יש מסקנות - נשמח לשמוע את שלכם

  אחרי המתנה ארוכה מאוד, שיחררה נוקיה את המכשיר הראשון שלה בעל מצלמה ברזולוציה של שמונה מגה פיקסל. המכשיר החדש אמור לשבת על המשבצת של מכשיר הפרימיום הכול יכול של החברה, ולהיכנס לנעליים הגדולות של ה-N95.

   

  בצד השני של הזירה אנחנו יכולים לראות את המתחרה האולטימטיבי בנושאי מולטימדיה: חברת סוני אריקסון הידועה במכשירים סלולריים איכותיים הן בתחום הצילום הדיגיטלי והן בתחום מוזיקה, רק לאחרונה השלימה שינוי קונספט של מיזוג בין יכולות הצילום הגבוהות ליכולות המוזיקה הגבוהות במכשיר אחד.

   

  ה-N86 הוא סמארטפון שמריץ את מערכת ההפעלה סימביאן ואילו ה-W995 הוא מכשיר עם מערכת הפעלה סגורה של סוני אריקסון. שני המכשירים נראים כמעט אותו דבר, שניהם בתצורת סליידר. ה-N86 קצת יותר עבה וקצת יותר כבד, אבל לא בצורה משמעותית.

   

  מראה חיצוני, זיכרון וממשק

  הפנאל הקדמי של שני המכשירים זהה כמעט לחלוטין. מקשי Send ו-End קטנים, ארבעה מקשי בחירה וג'ויסטיק אמצעי קטן. המסך של הסוני אריקסון חסין לשריטות ואילו אצל נוקיה כל החזית חסינת שריטות - אך בשני המקרים זה גורר  טביעות אצבע על גבי המסך, וצורך אובססיבי משהו לנגב אותו לעיתים קרובות.

   

  המסך של הנוקיה פשוט טוב יותר מסך OLED עם 16 מליון צבעים לעומת מסך TFT בעל 256 אלף צבעים בלבד במכשיר של סוני אריקסון. זה המקום לציין שבשני המקרים המכשירים לא מהמצטיינים בעבודה באור שמש ישיר.

   

  הנוקיה מגיע עם זיכרון מובנה של שמונה גיגה ואפשרות הרחבה עם כרטיס זיכרון עד 16 גיגה נוספים. הסוני אריקסון מגיע עם כרטיס הרחבה בתוך הערכה, של שמונה גיגה, דבר שהופך את מכשיר הנוקיה לבעל יכולת הרחבה פרקטית יותר לשטח האחסון.

   

  לשני מכשירי המולטימדיה החליטו החברות להוסיף רגלית צפייה, איתה ניתן להציב את המכשיר על השולחן בצורה אופקית, דבר שמאפשר לראות קטעי וידאו או לקיים שיחת וידאו בישיבה.

   

  בעוד שהרגלית בסוני אריקסון בנויה ממתכת ועושה רושם יציבה יותר, הרגלית של נוקיה היא מפלסטיק וחלשה יותר. הנוקיה N86 מגיע עם יציאת 3.5 מ"מ,  שמאפשרת חיבור אוזניות סטנדרטיות וחיבור המכשיר לטלוויזיה, חידוש מרענן הוא היכולת לטעון את המכשיר דרך שקע המיקרו USB. בסוני אריקסון יש גם יציאת 3.5 סטנדרטית מובנית במכשיר, אך היא לא תומכת בחיבור לטלוויזיה.

   

  תפעול

  בשני המכשירים ניתן למצוא מקלדת נומרית רגילה. המקלדת של הסוני אריקסון קצת יותר מרווחת, אך עם זאת גם קצת יותר קשה, המקלדת של נוקיה צפופה יותר אך רכה יותר.

   

  הג'ויסטיק במכשיר הנוקיה פועל טוב יותר, אך מנגד מקשי ה-Send ו-End בשני המכשירים (אבל במיוחד בנוקיה), קטנים ומציקים ועשויים להוות בעיה מסוימת לאנשים מבוגרים או לכאלה שמתקשים בראייתם. ב-W995 ניתן למצוא את כל כפתורי הקיצור גם למצלמה וגם ולנגן ולווליום בצד ימין של המכשיר, בעוד שבנוקיה פרט לכפתור הפעלת המצלמה כפתורי המולטימדיה נמצאים בסליידר הפוך למקלדת בדומה לנוקיה N95.

   

  בבדיקת השימושיות יש להבחין בשוני במערכות ההפעלה, בעוד ה-N86 הוא סמארטפון לכל דבר שמריץ סימביאן, ה-W995 פשוט לא. למרות זאת שניהם מאפשרים עבודה על מספר יישומים במקביל, בשניהם לא נתקלנו באתחולים או בבעיות אחרות במהלך הבדיקה גם כאשר העמסנו עליהם בצורה משמעותית.

   

  יש לציין שה-N86 מגיע עם שלל תוכנות מותקנות כדוגמת יישום המאפשר לקרוא קבצי Office,קורא PDF, מילון ואפילו פותח קבצי ZIP. כל אלה והיצע התוכנות הנוספות שקיימות בשוק משמשות יתרון משמעותי במכשיר של נוקיה. בונוס נוסף שיש במכשיר של נוקיה היא חנות המשחקים N-GAGE וחנות התוכנות OVI, שעשויה לתת למשתמשים ערך מוסף גבוה למכשיר.

   

  שני המכשירים תומכים באופן מלא בקבלת מיילים ועבודה עם הודעות. ב-N86 קיימת אפשרות להשתמש בתוכנת ניהול המיילים החדשה של נוקיה, נוקיה מסג'ינג שמקלה בצורה משמעותית את העבודה מול תיבת המייל (ניתן להורדה)

   

  קישוריות וזמן סוללה

  קישוריות במכשיר הסלולרי היא אחת מהדברים החשובים ביותר כיום, בוודאי אם מדובר על מכשיר פרימיום יקר. בשני המכשירים ניתן למצוא תמיכה ב-GPS, בלוטות' ו-WI-FI ב-W995 נתן למצוא תמיכה ב-DLNA דבר שמאפשר לו לשדר סרטונים בצורה אלחוטית להתקנים התומכים (טלוויזיות וכו'). פרט חשוב לציון שמהירות הגלישה באמצעות הרשת הסלולרית ב-W995 עומדת על עד 7.2 מגה ביט בעוד ה-N86 תומך עד 3.6 מגה ביט בלבד.

   

  בעוד הסוללה של הנוקיה N86 גדולה יותר מהסוללה של ה-W995 ההבדלים בשימוש היומיומי לא קיימים בכלל. שני המכשירים מציגים חיי סוללה טובים במיוחד (יומיים עבודה) ולכל משתמשי נוקיה N95 שמכירים את בעיית הסוללה הכאובה, סוף כל סוף יש אלטרנטיבה טובה בדמות ה-N86.

   

  מולטימדיה

  אולי הקטגוריה הכי חשובה לאנשים ששוקלים לרכוש את המכשירים האלה. שני המכשירים אמורים לתת את ההיצע הטובה ביותר שקיימת היום בשוק הישראלי של מולטימדיה למכשירים ללא מסך מגע.

   

  צילום

  בשניהם מדובר על מצלמות ברזולוציה של שמונה מגה פיקסל. בנוקיה עדשת המצלמה מוגנת באמצעות מכסה, ובסוני אריקסון העדשה חשופה. לשניהם יש פלאש מסוג LED אך בעוד בסוני אריקסון קיימת נורת LED אחת בנוקיה היא כפולה. בשניהם קיימת התרעת צילום וידאו המדליקה נורה אדומה בגב המכשיר.

   

  היתרון הבולט של ה-W995 היא ביכולת החיישן לזהות חיוך ופנים. תפריטי המצלמה של מכשיר הסוני אריקסון קצת יותר פשוטים בעוד תפריטי הצילום של נוקיה בנויים למשתמשים מתקדמים יותר.

   

  במרבית המקרים שתי המצלמות הוציאו תמונות טובות, ללא כל צורך בהגדרה או הכנת המצלמה מראש. בבדיקות שערכנו, הצילום הצילום ב-N86 מציג גוונים אמיתיים וחמימים יותר מהצילום ב-W995. כמו כן יש לציין שבנוקיה ניתן לבצע זום דיגיטלי בניגוד לתופעת פקסול היתר, המכשיר מקרב את התמונה ומוותר על מידע שנמצא בשוליים ובכך למעשה התמונה לא מתפקסלת.

   

  וידאו

  בצילום הוידאו יש מנצח ברור, הנוקיה N86 הוא המכשיר הסלולרי בעל מצלמת הווידאו הטובה ביותר שקיים בישראל. צילום סרטוני וידאו במכשיר נראים מצויין במחשב האישי, למרות שמדובר בחיישן שמצלמם VGA ב-30 פריים לשנייה, תכונה שכבר קיימת מימי ה-N95. מבנה העדשה וסוגה הופכים את המכשיר של נוקיה לזכות בכתר מכשיר צילום הסטילס והווידאו הטוב ביותר שנמצאים כרגע על המדף.

   

  מוזיקה

  מבחן המולטימדיה הבא, מוזיקה, שני המכשירים מציגים יכולת מוזיקה מצויינת, חזקה ואיכותית. בעוד באוזניות הנוקיה N86 קצת יותר חזק אבל קצת צורם, ה-W995 יותר מדויק ואיכותי. יש לציין שהבדיקות נעשו עם האוזניות המקוריות של המכשירים. כאשר שומעים מוזיקה ברמקול, עושה רושם שהרמקול של ה-W995 קצת טוב יותר.

   

  בנוסף לשני המכשירים יש GPS מובנה, שניהם מגיעים עם תוכנת ניווט של מפעילת הסלולר בתשלום חודשי. בעוד במכשיר הנוקיה ניתן לרכוש תוכנת ניווט מבית sygic בעלות חד פעמית של 499 שקל, בסוני אריקסון כיום לא קיימת אלטרנטיבה לשירותי הניווט של מפעילות הסלולר.

   

  כשבוחנים את הדפדפנים הסלולריים של שני המכשירים, הדפדפן של נוקיה שמבוסס על Web Kit, מהיר יותר ומציג את דפי האינטרנט בצורה טובה יותר. ב-N86 ניתן גם למזער את הדפדפן, בעוד בסוני אריקסון אם תרצו לשלוח הודעה תוך כדי  - תצטרכו לסגור את הדפדפן.

   

  לסיכום, יש לנו מנצח

  בשורה התחתונה יש לנו מנצח בסקירה הזאת. הנוקיה N86 מכשיר טוב יותר כמעט בכל פרמטר. אין ספק שנוקיה אחרי תקופה ארוכה מצליחה לשחזר את המתכון שהביא הצלחה סוחפת לנוקיה N95. בתור מכשיר צילום מדובר על המכשיר הטוב ביותר שקיים כיום בישראל, למרות מחירו הגבוה של המכשיר (99 שקלים לחודש ב-36 תשלומים בדומה לסוני אריקסון), מדובר במכשיר צילום וידאו וסטילס נהדר שלא היה מבייש מצלמות דיגיטאליות.

   

  בנוסף הוא פותח בפני המשתמש אפשרויות רבות לשימוש דבר שהופך אותו לאלטרנטיבה הטובה ביותר לאנשים שמחפשים מכשיר מתוחכם ללא מסך מגע. לעומתו ה-W995 הוא מכשיר טוב המציג יכולות מוזיקה קצת יותר טובות ועשוי להוות אלטרנטיבה לאנשים שמחפשים ממשק פשוט ללא התעסקות מיותרת במערכת הפעלה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים