שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל: החרם על אריאל - מנוגד לרוח האקדמית
  משרד החוץ: ישראל הביעה "מורת רוח ואכזבה" בדרגים הגבוהים ביותר על החלטת ספרד לבטל את השתתפותה של מכללת אריאל בתחרות בינלאומית לארכיטקטורה ואיכות סביבה. דבר החרם פורסם לראשונה ב-ynet

  תגובה דיפלומטית לחרם האקדמי: ישראל מביעה "מורת רוח ואכזבה" מהחלטת מארגני תחרות בינלאומית לארכיטקטורה, אנרגיה ואיכות סביבה המתקיימת בספרד, לבטל את השתתפותה של מכללת אריאל בתחרות - כפי שפורסם לראשונה ב-ynet. "ההחלטה מפלה וכורכת שיקולים פוליטיים שאינם מן העניין, מנוגדת

  לרוח האקדמית ולערכי חופש המחקר ושיתוף פעולה", נמסר ממשרד החוץ.

   

  על פי משרד החוץ, מכללת אריאל הגישה את הפרויקט שלה למארגני התחרות, הקרויה "קרב עשר סולארי" (Solar Decathlon), כבר לפני שנתיים, והוא זכה לאישורם ואף נבחר לאחד הפרויקטים שעולים לשלב הסופי בתחרות. אולם לבסוף התקבלה למנוע ממכללת אריאל את המשך ההשתתפות בתחרות, ועל פי משרד החוץ, הפסילה בשלב מתקדם זה נובעת ממניעים פוליטיים פסולים.

   

  ההחלטה הספרדית התקבלה בשל הימצאותה של המכללה בשטח כבוש.


  ממשרד החוץ נמסר כי ישראל הביעה את מורת רוחה לנוכח החלטה זו בדרגים הגבוהים ביותר, ותמשיך לעשות כן. "הדרך לקדם שלום ואחווה אינה עוברת באמצעות חרם על פרויקט תרבותי ומדעי למען איכות סביבה", נמסר. "רק באמצעות שיתוף פעולה תרבותי ניתן להגיע לברית בין הציוויליזציות".

   

  עוד אומרים במשרד החוץ כי "ישראל מדגישה שמחקריה של מכללת אריאל תורמים תרומה נכבדה לאיכות הסביבה, בעוד שאלו שדורשים את סילוקה של המכללה מרשימת המשתתפים לא תרמו למטרה אוניברסלית זו מאומה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מכללת אריאל. "תרומה נכבדה לאיכות הסביבה"
  צילום: מאיר פרטוש
  מומלצים