שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משפחת שליט צפתה בסרטון והתירה לפרסמו
  לאחר שצפו בסרטון הווידאו שצולם על ידי שוביו והוגש להם על ידי ראש אכ"א, החליטו קרוביו של החייל החטוף לאפשר למשרד ראש הממשלה לפרסמו. סוכנות הידיעות "מען" דיווחה כי שליט נראה מחויך וקרא קטעים מהעיתון "פלסטין" מ-14 בספטמבר

  בעוד זמן קצר יפורסם סרטון הווידאו של גלעד שליט: לאחר 1,195 ימים, צפתה בצהריים (יום ו') משפחת שליט בבן גלעד בסרטון שצילמו שוביו. בתום התייעצות, החליטה המשפחה להתיר למשרד ראש הממשלה לפרסם את הקלטת. נציגת המשפחה הוסיפה כי לאחר הצפייה בקלטת, "המשפחה חזקה ומאופקת כרגיל".

     

  עסקת הקלטת - כל הדיווחים האחרונים:

   

  הדודה, דליה שליט כהן, התייצבה עם הפעילים במחסום ארז

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  סמוך לשעה 13:30 בצהריים הגיע לבית משפחת שליט ראש אכ"א, האלוף אבי זמיר, ובידיו הסרטון שבו נראה גלעד, כפי שצולם לאחרונה על ידי שוביו ברצועת עזה. שר הביטחון, אהוד ברק, שוחח עם האב נועם ועם הסב צבי שליט, ואמר ש"הדבר ממקד את הצורך שלנו להחזיר את גלעד במהרה הביתה".

   

  סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי שליט נראה מחויך וקרא בסרטון קטעים מהעיתון "פלסטין" שיצא לאור בעזה ב-14 בספטמבר. לפי הדיווח, הוא לבש מדי צה"ל ועמד במשך שלוש שניות על רגליו, כדי להראות שלא נפגעו. הסוכנות "פלסטין היום" דיווחה מפי מקורות פלסטיניים יודעי דבר כי שליט הופיע בקלטת קורא ידיעה עדכנית בשפה הערבית מאחד העיתונים הפלסטיניים.

   

  שליט ישב כשפניו אל המצלמה, כך שכותרת העיתון הופנתה קדימה. זו ההוכחה שביקשה ישראל לכך שהסרטון אכן צולם בעת האחרונה. הוא נראה בריא, מסופר ומגולח, ודיבר באופן צלול. ניכר היה שהכינו אותו לקראת האירוע ועשו הכול על מנת שניתן יהיה לראות שמצבו הבריאותי טוב.

   

  "ילד של כולם"

  עם בואו, נשאל נועם שליט על-ידי העיתונאים, אם בני המשפחה יאפשרו לשחרר לפרסום את תוכן הקלטת, והשיב: "נצפה בה, נשקול את הדברים ונחליט בהמשך". בבית המשפחה שהו הוריו של שליט, נועם ואביבה, יחד עם יו"ר המטה למען שליט, שמשון ליבמן, עומר גור-לביא וחברים נוספים. אליהם הצטרף גם הבן הנוסף, יואל. הבת הדס נמצאת בבסיסה בצה"ל ולא צפויה להגיע. 


  נועם שליט מול הכתבים והצלמים בחצר ביתו (צילום: אבישג שאר-ישוב)

    

  דקות ארוכות לאחר שהמשפחה הסתגרה בבית וצפתה בסרטון, יצאה יועצת התקשורת של המשפחה, תמי שינקמן, ואמרה כי "זה רגע קשה". היא הבהירה כי המשפחה לא תמסור היום תגובה נוספת.

   

  שמשון ליבמן אמר לאחר שיצא מבית המשפחה: "הכל עדיין מאוד טרי. כשהדברים קצת ישקעו, המשפחה תשב ותחליט אם היא מעוניינת לפרסם את הקלטת". לדבריו, ההחלטה תתקבל בין השאר לאחר התייעצות עם גורמים ממשלתיים, אנשי המטה ויועצי התקשורת, ובמסגרת מערך השיקולים תילקח בחשבון גם העובדה שבמהלך השנים הפך גלעד ל"ילד של כולם".

   

  הוא ציין שגם אנשי תנועת המאבק מכבדים כעת את פרטיות המשפחה ועדיין לא צפו בקלטת. "זה רגע מאוד פרטי. אני מניח שהם יושבים בפנים וצופים בקלטת פעם אחר פעם. צריך לזכור שזו הפעם הראשונה מזה שלוש שנים וחצי שאבא נועם, אמא אביבה, הסבא והאח מקבלים אות חיים מבנם. אנחנו מקווים שהם ייצאו מהמהלך הזה מעודדים יותר". הוא ביקש להזכיר, עם זאת, כי מדובר בצעד ראשון בלבד.

   

  המשטרה הציבה כוחות במקום, על מנת להסדיר את התנועה באזור הבית. משפחת שליט ניסתה להנמיך ציפיות ולשדר "עסקים כרגיל". נועם שליט אף יצא הבוקר לקניות לקראת החג.

    

  עסקת הקלטת יצאה לדרך בשעה 9:30 בבוקר, כאשר 19 אסירות פלסטיניות יצאו מכלא השרון. 18 מהן הגיעו לכלא עופר ואחת לאשקלון. לאחר השעה 11:00 צפו בקלטת המתווך חגי הדס והרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי. ב-11:30 ניתן האות - והאסירות הפלסטיניות שוחררו לגדה ולעזה. המתווך חגי הדס יצא עם הקלטת למשרד ראש הממשלה בירושלים, כדי להציגה בפני בנימין נתניהו. העתקים הועברו גם לשר הביטחון אהוד ברק ולראש השב"כ יובל דיסקין.  

   

  בהכנת הידיעה השתתפו רועי קייס
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נוועם שליט, הבוקר
  צילום: רויטרס
  רכבו של חגי הדס יוצא עם הקלטת מהקריה
  צילום: ירון ברנר
  שמחת המשחוררות בביתוניא
  צילום: רויטרס
  מומלצים