שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שואפים לשפיות בשפיים
  אמנים ישראלים התגייסו להופיע באירוע "שרים בשפיים לא לאלימות" בנסיון לעצור את האלימות בחברה הישראלית באמצעות פעולות הסברה בבתי ספר ברחבי הארץ. "החלטנו להגביר את המודעות ולקרוא לבני נוער לזעוק זעקה דרך שירים כי שירים ואמנים מדברים לבני נוער ובוגרים" מסבירים המארגנים, "יש כאן נסיון להגיד ביחד - עד כאן"

  האלימות הגואה בתקופה האחרונה בארץ, הביאה מקבץ מרשים של אמנים ישראלים להתנדב להשתתף באירוע מיוחד שהכנסותיו קודש למאבק באלימות בחברה הישראלית. אביהו מדינה, מיכל אמדורסקי, יואב אליאסי (הצל), אוהד חיטמן, אמיר פיי גוטמן סי היימן, סופי צדקה ומיטל טרבלסי, הם חלק ממשתפי האירוע בהנחיית עדן הראל ועודד מנשה שיתקיים ביום ה' הקרוב בפארק שפיים במעמד השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ.

   

  כל ההכנסות מהאירוע "שרים בשפיים לא לאלימות" יוקדשו להסברה למניעת אלימות בבתי הספר. יוזם האירוע הוא ד"ר אייל מדני, העומד בראש פרויקטים חינוכיים "בגובה העיניים" באמצעות "כינור דוד"- עמותה הפועלת בעשור האחרון למאבק בנגע הסמים, האלימות והאלכוהול בבתי הספר. העמותה יוזמת ומפיקה מפגשי הסברה חווייתיים המועברים דרך הצגות והרצאות של אנשי חינוך ושחקני תיאטרון ידועים בעשרות בתי ספר בישראל במטרה להעביר מסר מזווית שונה נגד השימוש בסמים, אלכוהול ואלימות.

   

  "כינור דוד חרטה על דגלה לצמצם את המגפת האלימות הסמים והאלכוהול בחברה שלנו בעיקר בקרב בני נוער, לשם כך, אנחנו פועלים יום יום במערכת החינוך בבתי הספר, ומסבירים לבני נוער שיש דרך אחרת גם באמצעות הצגות בהשתתפות נירו לוי, מתי אטלס, אריק משעלי, עינת שושני, אלברט אילוז ואחרים", מסביר מדני. 

   

  "לאור מה שקורה בחברה שלנו ביום יום לצערנו הרב, היה מתחייב לעשות אירוע בנושא האלימות, להגביר את המודעות ולקרוא לבני נוער לזעוק זעקה דרך שירים כי שירים ואומנים מדברים לבני נוער ובוגרים. יש כאן נסיון להגיד בעצם ביחד - עד כאן", הוא מוסיף.

   

  מדני וחבריו מנסים למגר את נגע  האלימותעוד בחיתוליה והם פועלים להחדרת מודעות לסבלנות

  וסובלנות מגיל צעיר. "זה עניין של תרבות וחינוך. בדומה לקמפיין נגד קטיפת פרחי הבר שהצליח לחדור ולהשפיע על הישראלים ככלל עד היום, יש צורך ללמד מגיל צעיר שאלימות היא תגובה של אלו שאין להם מה להגיד" נלהב מדני, "איך שנוטעים את הנטוע כל  גדל העץ,  ואני מאמין שיש לתת להורים כלים לתמוך ולחזק את הילד שלהם וגם להגיד לא, בנוסף צריך להחזיר את הסמכות למורה".

   

  העמותה מקיימת ערבי הורים למשתתפים מכל הקשת החברתית בהם מוענקים להם כלים להתמודד עם בני הנוער שלהם, להציב בפניהם גבולות ואפילו לחדור לפרטיותם כשיש סימני אזהרה מדאיגים. "הרבה הורים היום עסוקים רק בנתינה" מסכם מדני, "אבל חשוב לזכור שנתינה אין סופית לפעמים גם מקלקלת והורסת".

   

  "כינור דוד" מחפשים מתנדבים - אנשי עסקים שיצטרפו למאבק החשוב ויתמכו ובפעולות הסברה שונות , הוא קורא למי שמעוניין להשתלב בהסברה או בכל דרך אחרת במאבק באלימות  לחבור לעמותה לשלב כוחות ולנסות יחד ליצור שינוי.

   

  •  להתנדבות או הצטרפות לעמותה  חייגו 03-5358553 או שלחו מייל ל emadani@walla.com 

   

  • האירוע "שרים בשפיים לא לאלימות" יתקיים ב יום ה'  8.10.09 מהשעה 10.00 עד 22.00. יתקיים הפנינג ענק עם הפעלות לילדים, ואפשרות ליהנות ממתקני פארק המים. הופעות האמנים יחלו ב 16.00.  למכירת כרטיסים 09-9595756/7, במייל: hanhala@waterpark.co.il או באתר האירוע  מחיר הכרטיס 99 שקל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אמיר פיי גוטמן
  צילום: עידו ארז
  סי היימן
  צילום: תומריקו
  צילום: צפריר אביוב
  אביהו מדינה
  צילום: צפריר אביוב
  הצל יואב אליאסי
  צילום: אוהד רומנו
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים