שתף קטע נבחר

אבן פינה במז' י-ם: "תשובה לכנופיה של סלאח"

"אי אפשר לעצור את המנגינה הזו", אמר ח"כ אורי אריאל (איחוד לאומי) בטקס הנחת אבן הפינה בחלק ב' של השכונה היהודית החדשה שליד ג'בל מוכבר. לדבריו, לא מדובר בתגובה למהומות בהר הבית: "אנחנו לא צריכים קונטרות, הכל פה חיובי"

כשברקע שקט מתוח אחרי הפרות הסדר בבירה, התקיים אחר-הצהריים (יום ד') טקס הנחת אבן פינה לחלק ב' בשכונה היהודית נוף ציון שליד ג'בל מוכבר במזרח ירושלים. על-פי התוכנית, במקום ייבנו 105 יחידות דיור.

 

במסגרת טקס הנחת אבן הפינה, הוכנס ספר תורה לבית הכנסת הזמני שבשכונה. "יש פה תשובה מנצחת לכנופיה של ראאד סלאח", אמר חבר הכנסת מיכאל בן-ארי (איחוד לאומי), שלקח חלק בחגיגות. "הם לא נלחמים על הר הבית, זהו רק המנוף שלהם לשחרור הכיבוש היהודי מכל ירושלים".


החגיגות בנוף ציון. "ירושלים תלך ותתחזק" (צילום: גיל יוחנן)

 

לדברי בן-ארי, "מה שקורה פה זוהי התשובה שלנו בפועל - ילדים וילדות שישחקו בגני שעשועים ולא רק מילים, כמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אלא מעשים".

 

חבר הכנסת אורי אריאל (איחוד לאומי) הגיע גם הוא לחגיגות. "זהו חג הכנסת ספר תורה לשכונה חדשה בירושלים", אמר ל-ynet, "אי אפשר לעצור את המנגינה הזו, את הציונות, זה מאוד משמח". כשנשאל אם יש בהתכנסות היום אמירה בנוגע למהומות בהר הבית ענה: "אנחנו לא צריכים קונטרות, הכל פה חיובי. הכנסת ספר תורה זה דבר חיובי, ופה יהיו מאות משפחות בשכונה הזאת, ירושלים תלך ותתחזק". 

 

"המשך ישיר לנוכחות היהודית במזרח העיר" 

חבר מועצת העיר ירושלים מטעם סיעת הליכוד, אלישע פלג, הוסיף כי "הרחבתה של השכונה היא המשך ישיר לנוכחות היהודית במזרח העיר. רק על ידי בנייה בפועל נחזק את ריבונותנו בכל חלקי ירושלים ונבטיח כי ירושלים תישאר מאוחדת בריבונות ישראלית".

 

הרב הראשי לישראל לשעבר, ישראל מאיר לאו, נשא דברים בטקס הכנסת ספר התורה. בסיום דבריו אמר ל-ynet כי אין קשר בין האירוע לבין ההתפרעויות בהר הבית. עם זאת, הוא התייחס לנושא ואמר: "שילמדו כל מנהיגי ערב, כולל השייח מהתנועה האיסלמית הצפונית, מנשיא מצרים וממלך ירדן, שמה שמשיגים ליד שולחן הדיונים לא משיגים לעולם בשדה הקרב - בוודאי לא ביידוי אבנים ובדיבורים מתלהמים".

 

הבוקר הגיעו חברי ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל וחברי כנסת ערבים למסגד אל-אקצה,

כדי להתרשם במו עיניהם מהמצב בשטח בעקבות המהומות. הם המשיכו להאשים את ישראל בביצוע עבודות חפירה מתחת למסגד.

 

אתמול הוחלט בבית משפט השלום בירושלים להרחיק את מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, ראאד סאלח, מירושלים ל-30 יום. בית המשפט קבע כי  "הימצאותו בירושלים עלולה להצית אלימות נוספת". 

 

סלאח נעצר אמש, בעת ששהה על גג בית בשכונת ואדי ג'וז עם כמה מתומכיו. על דבר המעצר הוחלט בהתייעצות בין מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, פרקליט המדינה משה לדור, ומפקד מחוז ירושלים ניצב אהרון פרנקו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ בן-ארי. "לא רק מילים"
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
שכונת נוף ציון. "י-ם תישאר מאוחדת"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים