שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הפרסומת שתגרום לצופים הירוקים להיחנק
  לוביסט של חברות הנפט ובעליה של חברת כריית פחם מימנו סרטון פרסומת שנועד לסתור את החקיקה הירוקה של נשיא ארה"ב להפחתת פליטות גזי חממה. הקמפיין שהשיקו גורס: פחמן דו-חמצני טוב לצומח ולחי, וטוב לבני האדם. צריך יותר פחמן דו-חמצני באוויר - לא פחות. עולם הפוך

  מי שגורס שפליטות הפחמן הדו-חמצני מאיצות את התחממות כדור הארץ – שיישב: פרסומת שמשודרת בימים אלה בארצות הברית גורסת ש-CO2 טוב לכדור הארץ. לוביסט של תעשיית הנפט ובעליה של חברת כריית פחם גדולות מימנו סרטון מהוקצע שטוען שיש להגביר – ולא להפחית – את פליטות הפחמן.

   

  הפרסומת באה כתגובה להחלטה של סוכנות הסביבה של ארה"ב (EPA), שהגדירה את הפחמן הדו-חמצני כמזהם. ההחלטה נועדה לשמש תשתית לחקיקה שקוראת להפחתת גז החממה הנפוץ.

   

  העיתוי אינו מקרי. ביוני עבר בבית הנבחרים האמריקני חוק אנרגיה שאפתני, הקורא להפחתת פליטות פחמן דו-חמצני וגזי חממה אחרים. גרסה מעודכנת של החוק הובאה לסנאט, אך נתקלה בהתנגדות עיקשת, למרות רוח גבית מצד הנשיא אובמה.

   

  קמפיין "CO2 ירוק" נועד להגביר את המחלוקת בדעת הקהל האמריקנית, שחוששת שהפחתת פליטות תפגע בכלכלה, תייקר מחירים ותגביר את האבטלה. יוזמי המהלך רוצים שהחוק ייגנז והמהלכים הירוקים שמקדם הנשיא אובמה ייכשלו.

   

  מי עומד מאחורי קמפיין "CO2 הוא ירוק"? אחד מהאנשים הוא לייטון סטיוארד, שעד פרישתו בשנת 2000 היה סגן נשיא חברת גז ונפט בטקסס. הוא זכה במדליית הוקרה מטעם מכון הנפט האמריקני על הישגיו, ונותר פעיל כשתדלן פוליטי השומר על האינטרסים של חברות הנפט בוושינגטון.

   

  שותפו של סטיוארד הוא קורבין ג'. רוברטסון הבן, אחד מבעלי המניות הבולטים של חברת כריית פחם טקסנית. ב-2008 עמדו הכנסותיה של החברה על 281

  מיליון דולר. כלי תקשורת בארצות הברית דיווחו כי במקביל לקמפיין "CO2 הוא ירוק" הם יזמו קמפיין תחת הכותרת "Plant need CO2" שגורס כי גז החממה מסייע לצמחים לצמוח ולבעלי החיים לשגשג, וריכוזים גדולים שלו באטמוספירה משרתים את כדור הארץ. "(יש ליידע את הציבור) אודות ההשפעות החיוביות של תוספת פחמן דו-חמצני באטמוספירה, ולמנוע את ההשלכות השליליות על בני האדם, הצומח והחי אם נפחית פחמן דו-חמצני...", טוען הקמפיין. שני השותפים אף פועלים על מנת שהעמותות שמאחורי הקמפיין יסווגו כקרנות צדקה, על מנת שיוכלו לגייס כספי תרומות.

   

   

  הנה תמליל הסרטון:

   

  הקונגרס בוחן בימים אלה חוק שיגדיר את הפחמן הדו-חמצני כמזהם. ההחלטה הזו תעלה לנו במשרות. אין שום הוכחות מדעיות ש-CO2 הוא מזהם. למעשה, ריכוזים גבוהים של פחמן דו-חמצני מאשר קיימים כיום יסייעו למערכות האקולוגיות של כדור הארץ וישרתו את הצמחים ובעלי החיים. אנא, אל תישארו אדישים. צרו קשר עם הסנאטור וציר הקונגרס המייצג אתכם והזכירו להם שפחמן דו-חמצני אינו מזהם ושיותר פחמן דו-חמצני יוביל לעולם ירוק יותר. בקרו באתר co2isgreen.com כי כולנו צריכים צריכים פחמן דו-חמצני".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים