שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נועם שליט נפגש עם סרקוזי: הוא פועל נמרצות
  אביו של החייל החטוף נפגש בפריז עם נשיא צרפת, ואמר ל-ynet: "הנושא קרוב ללבו, ונוגע ללבו"

  נועם שליט ממשיך לקבל תמיכה נשיא צרפת במאמצים לשחרור בנו: הערב (יום ה') נפגש אביו של החייל החטוף עם הנשיא נוקולא סרקוזי. לדברי שליט, סרקוזי אמר לו כי הוא פועל בכל הערוצים שעומדים לרשותו כדי לשחרר את גלעד. "הנשיא סרקוזי מביט קדימה ופועל בצורה נמרצת בענייננו", אמר ל-ynet.

   

  שליט, שהגיע לארמון האליזה בפריז, נועד במשך 20 דקות עם הנשיא הצרפתי. מדובר בפגישה שלא תוכננה מראש. שליט אמר כי סרקוזי חזר ואושש את המחויבות הבלתי מסוייגת שלו לשחרורו של גלעד. "הנושא קרוב ללבו, ונוגע ללבו", הוא הוסיף לאחר הפגישה. המחויבות נובעת מכך שגלעד שליט מחזיק גם באזרחות צרפתית.


  פגישה לא מתוכננת. שליט בכניסה לארמון האליזה (צילום: AFP)

   

  שליט יצא אתמול לפנות בוקר לפריז לפגישות עם יועציו הבכירים של הנשיא, אולם לא היתה מתוכננת לו פגישה עם סרקוזי עצמו או עם שרים בממשלת צרפת.

   

  אתמול, כאשר כבר שהה בפריז, נמסרה לשליט ההזמנה לפגישה עם הנשיא. "הוא הזמין אותנו לפגישה לא מתוכננת ופינה לנו זמן לפגישה בארמון". שליט אישר כי פנה לסרקוזי במספר בקשות קונקרטיות לפעילותה של צרפת לקידום שחרורו של גלעד, אך סירב להרחיב במה עסקו בקשות אלה. נועם שליט אישר כי השניים שוחחו גם על קלטת הווידאו, אות החיים שקיבלה המשפחה ביום שישי האחרון, אולם לדבריו לא היה זה הנושא העיקרי בשיחה.

   

  מוקדם יותר היום נפגש שליט, גם כן באופן לא מתוכנן, עם שר החוץ הצרפתי ברנר קושנר, שנכנס לחדר במהלך פגישה שערך אביו של החייל החטוף עם אנשי הצוות הבכיר

   במשרדו ובראשם מנכ"ל המשרד החדש, פיליפ אררה. "קושנר נכנס לחדר והצטרף לפגישה למשך מספר דקות והתייחס גם הוא לתפקידה של צרפת בפעולות לשחרור גלעד", אמר האב.

   

  לפני הפגישה התראיין נועם שליט לסוכנות הידיעות הצרפתית. הוא הביע פסימיות בעניין שחרור בנו: "אינני רואה את האור בקצה המנהרה". שליט הביע עם זאת תקווה והעריך שנכונות חמאס לעסקת קלטת וידיאו תמורת שחרור 20 אסירות "היא סימן שהם נמצאים תחת לחץ ומעוניינים להתקדם".

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,201 ימים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים