שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרשות מקדמת דיון דחוף בגולדסטון ואירועי י-ם
  אחרי שהפלסטינים משכו ההצעה שמועצת זכויות האדם של האו"ם תאמץ את הדו"ח השנוי במחלוקת, מבקש כעת שגרירם בז'נבה שלא לחכות עד למרס, "על רקע האלימות בירושלים"

  דיפלומטים פלסטינים בז'נבה פועלים בימים אלה לכנס ישיבה דחופה של מועצת זכויות האדם של האו"ם, כדי לדון בדו"ח גולדסטון, לפיו ישראל וחמאס ביצעו פשעי מלחמה במהלך מבצע "עופרת יצוקה".

   

  השגריר הפלסטיני במוסדות האו"ם בשוויץ, איברהים חריישה, אמר היום (ו') כי האירועים האלימים שהתרחשו השבוע בירושלים הם שעודדו את הפלסטינים לנקוט את היוזמה. השגריר אמר כי הוא רוצה שגם אירועים אלה יידונו בישיבה, והטיל על ישראל את האחריות להם.

   

  חריישה הבהיר כי הפלסטינים ינסו להביא לאימוץ הדו"ח בכל מסגרת שהיא, ולתת משקל להמלצותיו, לפיהן החשד לפשעי מלחמה ייחקר בידי גופים עצמאיים ונטולי-פניות, בהם בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג, אם יש בכך צורך.

   

  ראש הוועידה האסלאמית, אקמל א-דין איחסנוגלו, אמר מוקדם יותר כי ארגונו יתמוך אף הוא במאמצי הפלסטינים להביא את הדו"ח לדיון במועצת זכויות האדם. "המדינות החברות בוועידה האסלאמית הצטערו - כמו הציבור - על משיכת הדו"ח".

   

  אתמול בלילה דחתה מועצת הביטחון של האו"ם, הגוף היחידי בארגון שהחלטותיו גוררות נקיטת צעדים של ממש, את בקשת לוב לקיים דיון מיוחד שיוקדש לדו"ח גולדסטון. עם זאת, הנושא יעלה לדיון ביום רביעי הקרוב במסגרת דיון כללי וקבוע

  שעורכת מועצת הביטחון בעניין המזרח התיכון. נציגי המדינות החברות במועצה יוכלו להעלות את נושא הדו"ח לצד נושאים נוספים הנוגעים לאזור כגון הסכסוך הישראלי-פלסטיני, האיום האיראני ועוד.

   

  הדיון שהיה אמור להיערך בדו"ח גולדסטון במועצת זכויות האדם בז'נבה נדחה בחצי שנה, לאחר שהפלסטינים משכו את הצעת ההחלטה לאמץ את הדו"ח ולגנות את ישראל.

   

  בעקבות החלטת הרשות הפלסטינית הטיחו גורמים ערביים רבים ביקורת בנשיאה, אבו מאזן, וכינו אותו בוגד. סוריה אף דחתה ביקור שנועד לו בתחומיה, ככל הנראה על רקע זה. בעקבות הלחץ נשמעו בימים האחרונים מרמאללה קולות לפיהם אבו מאזן חוזר בו, ומתכוון לקדם את הדו"ח בכל זאת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נעליים על אבו מאזן בעזה. הראיס יציל את עורו?
  צילום: AP
  מומלצים