שתף קטע נבחר

רשות הטבע והגנים: 400 אלף טיילו בחג ובחוה"מ

עם האתרים הפופולריים נמנה הגן הלאומי בקיסריה, שמשך אליו יותר מ-25 אלף מבקרים. הערכה: מיליון איש נוספים טיילו בשטחים הפתוחים מצפון ועד דרום

400 אלף מטיילים ביקרו בימי חג הסוכות וחול המועד באתרי רשות הטבע והגנים - כך עולה מסיכום ראשוני שפירסמה הרשות. להערכתם, מיליון מטיילים נוספים יצאו לשמורות הטבע ולגנים הלאומיים שבשטחים הפתוחים (אתרים ללא דמי כניסה).

 

הנתונים כוללים ביקורים חוזרים וטיולים של כמה ימים כביקורים נפרדים. עוזי ברזילי, מנהל חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, אומר שמזג האוויר הטוב בשבוע שעבר הוציא את הטיילים הישראלים בהמוניהם לשטחים הפתוחים, לפסטיבלים ולאירועים השונים. "חול המועד הוא תמיד תקופה עמוסה לפקחים ולעובדי האתרים", אומר ברזילי. "ומלבד אותה השחתה איומה של גן לאומי עבדת - לא נרשמו אירועים חריגים, וחול המועד עבר בשלום".


מטיילים בנחל מערות (צילומים: רינת רוסו)

 

עם האתרים הפופולאריים בסוכות נמנים את הגן לאומי בקיסריה, שמשך אליו יותר מ-25 אלף מבקרים שהגיעו, ברובם, לצפות במופע הסוסים המסורתי בהיפודרום העתיק. גם שמורת הטבע עין גדי משכה כמות מטיילים דומה.

 

אל הגן הלאומי מצדה, שמורת הטבע מערת הנטיפים ושמורת הטבע תל דן, הגיעו יותר מ-20 אלף מבקרים. אתרים נוספים שמכו מטיילים רבים: גן לאומי יחיעם, שם נערך פסטיבל הרנסאנס, וגן לאומי אפולוניה, שם נערכו פסטיבל אבירים ופסטיבל העפיפונים השנתי (שנדחה מראש השנה).


זוג לבוש בבגדי רומאים במופע הסוסים בקיסריה

 

גם בקומראן ובהרודיון נהנו אלפי מטיילים מסיורים מומחזים וממפגש עם הדמויות ההיסטוריות, וכך גם בשמורת החולה - שם נהנו מההדרכות גם אלפי שקנאים שהגיעו לעצירת תדלוק, בעקבות תוכנית להאכלה משותפת של רשות הטבע והגנים ומשרד החקלאות; פעילות רחבה נרשמה גם בשוק הנבטי בגן לאומי ממשית.

 

את תחנות המידע בשטחים הפתוחים פקדו עשרות אלפי אנשים בימי חול המועד, כשלתחנות המידע במחוז מרכז לבדו הגיעו יותר מ-40 אלף מטיילים. 

 

מהקרן הקיימת לישראל נמסר כי כ-1.5 מיליון מבקרים הגיעו ליערות ולפארקים של קק"ל ברחבי הארץ. רבים מהמטיילים בחרו לחנות לקמפינג ולינה בחניונים המסודרים, ומשפחות רבות הגיעו עם סל פיקניק ואופניים ובחרו לשלב פיקניק עם דיווש על בשבילים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פסטיבל משחקים בגן לאומי אשקלון
צילום: חנן לבבי
מומלצים