שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תוכנת Mobipocket – ספרים בסלולרי
  עם תוכנת Mobipocket תוכלו לקרוא ספרים גם על מסך המחשב ובטלפון סלולרי. בינתיים, לא בעברית

  השירים והסרטים כבר עברו לפורמט דיגיטלי, והספרים הם הבאים בתור. בחודשים האחרונים יצאו גרסאות חדשות של קינדל, קורא הספרים האלקטרוני של אמזון, צצו מתחרים חדשים ושמועות על מכשירים נוספים שנמצאים בדרך. אבל למעשה לא חייבים לרכוש מכשיר חדש וייעודי - עם מכשירים שנמצאים בבתים רבים אפשר כבר כיום לקרוא ספרים בפורמט דיגיטלי.

   

  עם תוכנת Mobipocket תוכלו לקרוא ספרים על מסך המחשב ובמכשירים נוספים. ברוב המקרים מדובר בפתרון פחות נוח אבל זול: לא צריך לרכוש מכשיר חדש, אבל כיוון שלא תקחו לפטופ למיטה כדי לקרוא ספר, המכשירים הנתמכים הם גם טלפונים סלולריים או מחשבי כף-יד, שבדרך-כלל מציעים מסך קטן יחסית.

   

  התוכנה עובדת עם קבצים בפורמט ‭,mobi‬ ובאתר החברה אפשר להוריד גם תוכנה שתמיר קבצים מפורמט וורד או ‭,PDF‬ בין היתר, אל הפורמט המתאים (בתנאי שלא מדובר בקבצים עם טקסט בעברית‭.(‬

   


   

  באתר של Mobipocket ובתוך התוכנה יש חנות ספרים, דרכה תוכלו לקנות ספרים ממגוון קטגוריות וגם למצוא ספרים הזמינים להורדה ללא תשלום - גם כאן רק באנגלית או כמה שפות זרות בודדות. באתר של פרויקט גוטנברג אפשר למצוא ספרים נוספים בפורמט ‭,mobi‬ ובחלון התוכנה יש קישורים אל חנויות מקוונות נוספות. היא תומכת גם ברישום לאתרי חדשות ברשת ומציגה את העדכונים שמתקבלים מהם בתיקייה נפרדת. אפשר ליצור חשבון משתמש באתר, אבל התוכנה תעבוד גם בלעדיו.

   

  לקרוא על הנוקיה

  דרך התוכנה אפשר להתקין גם מכשירים חיצוניים שתומכים בפורמט - טלפונים סלולריים עם מערכת סימביאן (בעיקר של נוקיה) או Windows Mobile, מכשירי פאלם, בלקברי ועוד. לאחר ההתקנה אפשר להעביר בקלות את הספרים אל המכשיר ולהמשיך לקרוא.

   

  התוכנה מזהה אוטומטית את העמוד האחרון שקראתם. כשתפתחו אותה מחדש, היא תחזור לאותו מקום. אפשר גם להוסיף סימניות בעמודים שונים (התוכנה מסמנת קיפול קטן בראש העמוד‭,(‬ ומכיוון מדובר בגרסה דיגיטלית של הספר, אפשר לשנות את צבע הטקסט או צבע הרקע, לשנות את גודל וצורת הפונט, את הרווחים בין השורות ועוד. חלק מהאפשרויות זמינות גם במכשירים הנתמכים, כך שגם אם מסך הטלפון קטן, תוכלו להגדיל את האותיות, למשל.

   

  Mobipocket לא מהווה תחליף אמיתי למכשירים החדשים בתחום, אבל היא אופציה זמינה וזולה. מי שרוצה לנצל את הזמן במטוס או ברכבת, למשל, יוכל להיעזר בה כדי ליצור ספריית ספרים בכונן הקשיח.

   

  Mobipocket

  מחיר: חינם

  דרישות מערכת: Windows XP/Vista‬

  להורדה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תוכנת Mobipocket – ספרים בסלולרי "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים