שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הילדים יגורשו? שרים אצל נתניהו: רק בסוף השנה

  שרים שהשתתפו בדיון בנושא בלשכת ראש הממשלה בכנסת אמרו שככל הנראה 1,200 הילדים לא יקבלו כל מעמד, ובסוף שנת הלימודים יגורשו. ישי לנתניהו: "אם אתה רוצה לתת להם מעמד - קח ממני את משרד הפנים". החלטה סופית עדיין אין

  1,200 ילדיהם של העובדים הזרים לא יקבלו כנראה מעמד קבוע, ויגורשו רק אחרי סוף שנת הלימודים הנוכחית - כך אמרו שרים שהשתתפו הערב (יום ב') בדיון בנושא זה בלשכתו בכנסת של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בתום הישיבה, בהשתתפות שרי הפנים, הרווחה, החינוך, המשפטים והאוצר, הוחלט שלא להחליט.

   

  מלשכת ראש הממשלה נמסר: "בסיום הדיון טרם התקבלה החלטה. ראש הממשלה הודיע כי המשך הדיון יכונס בימים הקרובים וכי החלטה בנושא תיפול רק לאחר שקילת כל ההיבטים".


  ילדי העובדים הזרים, לפנות ערב (צילום: דודי ועקנין)

   

  שר החינוך, גדעון סער, אמר בתום הישיבה כי "יש להימנע מכל גירוש של ילדים הלומדים במערכת החינוך, ולהאריך את החטת הביניים של ראש הממשלה שלא לגרש אותם עד לסוף שנת הלימודים". בינתיים, לדבריו, "יש לקבוע מדיניות כוללת, שתתגבש עד סוף שנת הלימודים".

   

  בהפגנה רק שרו, והמאבטחים נרגעו

  לפני כן, אמרו שרים כי לפי המסתמן מדיניות גירוש העובדים הזרים השוהים בארץ שלא כחוק תימשך, וכי יחידת "עוז", המופקדת על לכידתם, תמשיך לפעול כפי שעשתה עד כה.

   

  במהלך הדיון פנה שר הפנים אלי ישי, המוביל את מבצע הגירוש, אל ראש הממשלה, ואמר לו כי לא ייתן מעמד לילדי הזרים. "אם אתה רוצה לתת להם מעמד - קח ממני את משרד הפנים", הבהיר לו.

    

  בזמן הישיבה הפגינו מחוץ לכנסת כ-40 ילדי עובדים זרים וכעשרה הורים. הילדים החזיקו שלושה שלטים עם תמונה וכיתוב "Deported" ("גורש"). מאבטחים של משמר הכנסת ביקשו להוריד את השלטים, ולאחר שהובטח להם שהילדים רק ישירו, המאבטחים התירו להם להישאר.

   

  קודם לישיבה אמר ל-ynet שר הרווחה, יצחק הרצוג, כי לא יתמוך בהחלטה שתוביל לגירוש ילדי העובדים הזרים, וציין כי מדובר בילדים הנמצאים בסיכון ובמצוקה, ולכן "הטיפול בהם צריך להיעשות ללא קשר לזהותם".


  פורסם לראשונה 12/10/2009 20:23

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ההפגנה מחוץ לישיבה
  צילום: דודי ועקנין
  ישי. לא לתת מעמד
  צילום: גיל יוחנן
  הרצוג. לא יתמוך בגירוש
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים